Changpeng Zhao: “2018, Kripto Para Birimleri İçin Düzeltme Yılıydı”

Bloomberg’de yer alan 19 Aralık tarihli röportajında Changpeng Zhao, kripto para birimi endüstrisinin geleceği için iyimser ifadeler kullanırken, 2018’i bir düzeltme yılı olarak nitelendirdi. Zhao, bu yıl küçülen piyasanın tüccarların başına bela olduğunu ifade etti. Kripto para birimi fiyatlarının hızlı düştüğü Kasım ayı ortalarında, işlerin daha da kötüleştiğinin altını çizdi.

En büyük kripto para birimi borsalarından Binance’ın CEO’su ve kurucularından Zhao, bu yılın bir düzeltme yılı olduğunu söyledi. Zhao ayrıca, spekülatörler için fiyatın çok güçlü bir cazibe olduğunu kaydetti. Zhao, kripto para biriminin daha fazla benimsenmesini sağlayan uygulamalar ve gerçek kullanım yapan kişiler sayesinde endüstrinin büyüyeceğini düşünüyor.

Zhao’ya fiyat düşüşlerinin Binance’ın planlarını nasıl etkilediği de soruldu. Zhao Binance’ın önümüzdeki aylarda iki ya da üç, önümüzdeki yıl ise ondan fazla takas emri vermeyi planladığını belirtti. Zhao sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Planlarımızın hiçbiri değişmedi, hala çok agresif bir şekilde ilerliyoruz.”

Zhao kripto para birimi alanında artan düzenlemeler ve hükümet katılımı ile ilgili olarak da açıklamalarda bulundu.  Zhao, dünyanın birçok ülkesinde kripto para birimleri ile ilgili olarak hala çok fazla belirsizlik olduğunu söyledi. Zhao ayrıca kripto para endüstrisinin, yenilikçiliği teşvik eden düzenlemeleri istediğini, engelleyici düzenlemeleri ise istemediğini belirtti. Zhao sözlerini kripto para sektöründen hala çok emin olduğunu belirterek noktaladı.

Binance, faaliyetlerini geleneksel kripto para birimi değişiminden farklılaştırarak, genişletmişti. Firmanın inovasyon kanadı Binance Labs, Ağustos 2018’de Incubator adında bir program başlatmıştı. Incubator kuluçka makinası anlamına geliyor. Program geçtiğimiz hafta, finansman ve danışmanlık alanındaki ilk Blockchain projesini tamamladı.

Binance Charity Vakfı, Maltalı gençleri desteklemek için Blokchain destekli bir hayır kampanyası başlatmıştı. Program, Malta ve Gozo’daki ölümcül hastaları ve dezavantajlı çocukları desteklemeyi amaçlıyor.

, , , ,

Bir Cevap Yazın