2022’ye Kadar ABD’nin Blockchain Harcamaları Yüzde 1000 Artacak

ABD federal hükümeti Blockchain harcamalarının 2022 yılına kadar 123.5 milyon dolara çıkarmayı planlıyor. Bu rakam, 2017’de sadece 10.7 milyon dolardı.

International Data Corporation’a ((IDC) ABD merkezli piyasa araştırma şirketi) göre diğer eyalet ve yerel yönetimler arasındaki Blockchain harcamalarının da 2017’de 4.4 milyon dolardan yüzde 1.000’lik bir artış ile 2022’de 48.2 milyon dolara yükselecek.

Yapılan basın açıklamasında, hükümetin 2017 yılında teknolojiye 20 milyon dolardan daha az para harcadığı bildirdi. Ancak 2022 yılına kadar 80 milyon doların üzerinde harcama yapması bekleniyor.

IDC’nın araştırma direktörü Shawn McCarthy, Blockchain teknolojisine yapılan devlet yatırımının zaman içinde daha farklı alanları içerecek şekilde gelişmesi ve genişlemesi muhtemel olduğunu belirtti. Shawn McCarthy;

“Blockchain şuanda tedarik zinciri ve varlık yönetimi çözümlerine odaklanırken, sonraki yıllarda daha fazla kimlik yönetimi ve karmaşık finansal işlemleri içerecek şekilde genişleyecektir.” dedi.

IDC ayrıca Blockchain’in ticaret için temel bir teknoloji olabileceğini ve uluslararası ticaret için standart bir özellik olarak uygulanabileceğini belirtti.

Teknolojinin spesifik uygulanabilmesi için, özel ve kamu işlemlerini birleştiren hibrid bir Blockchain oluşumu destekleniyor.

Geçen ayki basın toplantısında, ABD Temsilciler Meclisinde, yasama sürecinin şeffaflığını artırmak ve hükümete daha fazla güvenlik ve hesap verebilirlik getirmek için Blockchain uygulanması gerektiğini savunuldu.

2018 tarihli ayrı bir IDC raporunda, dünya çapında Blockchain harcamalarının 2021’de 9.7 milyar dolara çıkacağı öngörülüyor.

 

, , ,

Bir Cevap Yazın