ABD’li Yasacılar, Kripto Parayı Menkul Kıymetler Yasaları’ndan çıkarmak için Token Taksonomisi Yasası’nı Yeniden Tanıttı

ABD Temsilciler Meclisi Temsilcileri, 9 Nisan’da yapılan bir basın açıklamasına göre, Token Taksonomisi Yasası’nı yeniden sundu. Tasarı, kripto para biriminin bir güvenlik olarak sınıflandırılmasını engelleyebilir.

Bu tasarı, geçtiğimiz Aralık ayında temsilciler Warren Davidson ve Darren Soto tarafından teklif edildi ve kripto para birimlerinin 1933 ve 1934 tarihli Menkul Kıymetler Yasaları’nı değiştirerek menkul kıymetler olarak tanımlanmasını engellemeye çalıştı.

Basın bülteni, faturanın son yinelemesinin geçen yıl başlatılandan farklı olacağını belirtti. Özellikle, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ve Federal Ticaret Komisyonunun (FTC) yetki alanlarını netleştiriyor. Ayrıca, New York’un “zahmetli” BitLicense gibi “ağır el” düzenlemelerinin yerine geçecek olan bir ön hazırlık hükmünün de dahil edildiğini belirtiyor.

Yasa, ABD Blockchain endüstrisindeki işletmeler ve düzenleyiciler için düzenleyici kesinlik getirilmesinin yanı sıra, çelişkili devlet girişimlerini ve konuyu karıştıran düzenleyici kararları açıklığa kavuşturmayı izliyor.

Duyuru, kripto para piyasalarının ve Blockchain endüstrisinin hem Avrupa hem de Çin’deki artan gücüne dikkat çekmekte. ABD’yi küresel pazarda rekabetçi kılmak için Yasanın gerekli olduğunu belirtmektedir.

Rep. Soto,

“ABD’nin Blockchain teknolojisine adım atması ve liderlik yapmasının zamanı geldi” dedi.

Ve ekledi:

“Halka açık girdilerden sonra, Token Taksonomisi Yasası ve Dijital Taksonomi Yasası, Amerika Birleşik Devletleri’nde güçlü bir kripto para piyasası için kesinlik oluşturmak adına kritik bir tanım. Bu, müşterileri ve yatırımcıların mali refahını korurken, inovasyonu teşvik etmek ve ABD ekonomisi için kripto para potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için önemli bir adımdır.”

, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir