ABD Seçim Komisyonu; FEC, Kripto Para madenciliğine onay verdi

USA Federal Election Commission(FEC), yeni bir bildiri yayınladı. Bu bir bildiride, seçimlerde insanların tercih ettikleri adayları desteklemek için kripto para madenciliği yapmasının önündeki engelleri kaldırdı.

13 Kasım’da yayınlanan duyuruya göre, FEC’in avukatları geçtiğimiz Eylül ayında OsiaNetwork şirketi tarafından yapılan bir başvuruya olumlu yanıt verdi. OsiaNetwork o tarihlerde vatandaşların kendi bilgisayarlarını ve madencilik araç, gereç ve donanımlarını kullanarak, seçimdeki tercih ettikleri adaylarına maddi destek için kripto para madenciliği yapıp yapamayacağını sormuştu.

FEC onay verdi

FEC’in verdiği yanıta göre, yapılan teklif hem seçim kampanyası kurallarına hem de kendi kurallarına göre “kabul edilebilir” bir statüye sahip, yani diğer bir deyişle, OsiaNetwork kurduğu madencilik tesislerinden elde ettiği kazancı, istediği politikacı kişiye ve politik kampanyaya bağışlayabilir. Bu yeni duyuru ve emsal karar sayesinde bireysel madenciler de istedikleri kampanya adayına madencilik gücünü devredebilir. Madenciler direkt olarak elde ettiği kazancıda bağışlayabilir.

ABD özellikle çok sıkı Kripto Para ve Blockchain yasalarına sahip olması ile çok ön plana çıkmaktadır. Amerika’da bir eyaletin yasası, genellikle diğer eyaletin yasası ile aynı değil. Bazı eyaletlerde politik kampanyalara kripto para bağışı yapılmasının önü kapatılırken, bazı eyaletlerde ise açık açık kripto para yanlısı olduğu bilinen politikacı kişiler seçiliyor ve kripto para birimleri yeni regülasyonlarla büyümeye devam ediyor.

Geçenlerde Colorado eyaletinin yeni valisi, oldukça açık bir şekilde Kripto Para yanlısı olduğu için gündeme gelmişti.

, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir