Asus, ekran kartları ile madencilik yapma imkanı sağlıyor!

TechRadar’da yer alan habere göre, teknoloji şirketi Asus, Quantumcloud ile işbirliği yaparak kullanıcılarına ekran kartları ile madencilik yapma imkanı sağlayacak.

Yapılan anlaşmaya göre Asus ekran kartı sahipleri, Quantumcloud yazılımı ile madencilik yapıp kazançlarını PayPal ya da WeChat üzerinden çekebilecekler.

Bu yeni ortaklık ile bilgisayarlar boştayken ekran kartları ile madencilik yapılabilecek ve bunun karşılığında gelir elde edilebilecek.

Quantumcloud, herhangi bir kazanç garanti vermemekle birlikte sistem kullanma sonucu oluşan masrafların kullanıcıya ait olduğunu belirtiyor. Ancak firma kullanıcılara ait verilerin Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Yönetmeliği(GDPR)’ne uygun olarak korunduğunun altını çiziyor.

Asus, 8 yeni kripto para madencilik cihazı üretmek amacıyla Kasım ayının başlarında ekran kartı firması AMD başta olmak üzere Sapphire, ASROCK, MSI gibi birçok teknoloji şirketiyle işbirliği yapmıştı.

Kripto kalıntı

Temmuz’da kripto para sektöründe yer alan bir habere göre kripto para piyasasındaki düşüş, ekran kartı üreticilerini de olumsuz etkilemişti. Nvidia ekran kartı üretse de, ürettiği ekran kartları yüksek güçlerinden dolayı kripto para madenciliğinde de kullanılıyor. Bu yüzden kripto para piyasasındaki düşüş başta Nvidia olmak üzere ekran kartı üreticilerini de etkiledi. Firmanın üçüncü çeyreğe ait verileri, kripto para madencilerine olan satışlar düştüğü için bir “kripto kalıntı” ortaya çıkardı.

Alınan bir başka duyum da, Çin’deki büyük kripto para madenciliği yapan firmaların, Kasım ayı ortasında başlayan kripto para piyasasının çöküşünün ardından madencilik donanımlarını satmaya başladığı şeklindedir.

, , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir