Avrupa Devi Axel Springer’den, SatoshiPay ile Ortaklık Kararı!

Avrupa’nın en büyük dijital yayımcılarından Axel Springer, bir Blockchain girişimi olan SatoshiPay ile Blockchain yoluyla direkt ödeme yapılabilmesi konusunda birlikte çalışma kararı aldı.

Axel Springer ile okuyucular için, satın alacakları içerikleri SatoshiPay Cüzdan ile ödeyebilecekleri bir platform geliştirme amacıyla ortaklaşmaya gidildi.

Buna göre, yeni Blockchain çözümü üçüncü tarafların direkt ödemelere dahil olması ihtimalini ortadan kaldıracak ve kullanıcıların da onayları alınarak Axel Springer ürünlerine Blockchain ödeme eklentisi ilave edilecek.

Teknoloji odaklı yatırım firması olan Blue Star Capital (BLU) SatochliPay’de yaklaşık yüzde 30’luk bir paya sahip. BLU ortaklığın resmen açıklanmasından sonra hisse fiyatlarında yüzde 20’lik bir artış gördü ki bu 0.21 dolara tekabül etmekte.

Axel Springer firmasında Bay Blockchain olarak bilinen Valentin Schöndienst Blockchain teknolojisinin işlem maliyetlerini büyük ölçüde azaltarak önemli bir potansiyele sahip olduğu fikrini dile getirdi.

Axel Springer SE Avrupa’daki en büyük dijital yayımcılardan biri ve Business Insider, Rolling Stone gibi firmalarla aynı kulvarda. Resmi verilere göre, firma 2015 mali yılında 3.3 milyar euro tutarında bir gelir elde etmişti.

Blockchain teknoloji firmalarından ConsenSys dünyanın en popüler web yönetim sistemi olan WordPress ile bir haber platformu projesine dahil olmuştu. 350,000 dolarlık yatırım ile ConsenSys Google Haberler, Lenfest Gazetecilik Enstitüsü ve John S. ve James L. Knight Vakfı gibi yayıncılık endüstrisinin önde gelen kuruluşları ile birlikte çalışmaya başladı.

, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir