BAE ve Suudi Arabistan’dan Ortak Kripto Para Projesi

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Suudi Arabistan ortak bir kripto para oluşturulması konusunda işbirliği yapacaklarını açıkladı.

Yayınlanan habere göre, Suudi-BAE Koordinasyon İcra Kurulu, Çözüm Stratejisi’ne katılma girişimlerini tartışmak için BAE’nin başkenti Abu Dabi’de her iki ülkeden toplam 16 üye ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Çözüm Stratejisi, sivil havacılık, finansal farkındalık, gençlik eğitimi ve sınır ötesi kripto paraların geliştirilmesi dahil olmak üzere yedi girişimi kapsıyor. Habere göre, kripto paranın Blockchain teknolojisinin etkilerini daha iyi anlamak ve sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak amacıyla bankalar arasında deneme amaçlı kullanılması hedefleniyor.

Ortak kripto para projesi, merkezi bir para biriminin finansal politikalar üzerindeki etkisini de araştıracak.

Girişimin, müşteri çıkarlarını korumak, teknolojik standartlar oluşturmak ve siber güvenlik risklerini göz önünde bulundurmak gibi hedefleri bulunuyor.

Birleşik Arap Emirlikleri Merkez Bankası iki ülke arasındaki sınır ötesi işlemlerde kabul edilen kripto para oluşturmak için Suudi Arabistan Para Kurumu ile işbirliği yapmıştı.

Birleşik Arap Emirlikleri 2019’da yeni kripto para mevzuatı oluşturarak, Blockchain ile ilgili işletmeler için önde gelen lokasyonlar arasına katılmak istediğini belirtilmişti.

, , ,

Bir Cevap Yazın