Bahreyn, kripto para birimlerine yönelik taslak kurallar oluşturuyor

Reuters’in 13 Aralık Cuma tarihli haberine göre, Bahreyn Merkez Bankası kripto para birimleri ile ilgili taslak düzenlemeler yayınladı.

Reuters, Bahreyn Merkez Bankası’nın kripto para birimi operatörlerini düzenleyen taslak kurallar çıkardığını açıkladı. Söz konusu kurallar, kripto para birimlerinin lisanslanmasını ve yönetimini içeriyor.

Bahreyn Merkez Bankası, önerilen düzenlemelerin müşteri çıkarlarını, teknoloji standartlarını ve siber güvenlik risk yönetimini korumak için önlemler içerdiğini belirtti.

Bahreyn, Blockchain’e karşı pozitif bakış açısını geçen sene göstermişti. Ülkenin Ekonomik Kalkınma Kurulu’nun genel müdürü Khalid Al Rumaihi, Blockchain teknolojisini ülke için büyük bir fırsat olarak nitelendirmişti.

Kripto para birimi sektöründe Kasım ayında yer alan bir habere göre, Bankacılık ve Finans Enstitüsü kendi Blockchain Akademisini başlatmıştı. Yeni kurulan akademi, Blockchain teknolojisiyle ilgili olarak kalkınma, uygulama ve strateji alanlarında kurslar sunacak.

Bahreyn’in Elektrik ve Su İşleri bakanı Abdulhussain Mirza, Eylül ayında, Blockchain teknolojisi konusunda olumlu bir bakış açısı göstermişti. Mirza, Blockchain’in kullanıcının verilerini koruma yeteneğinin gerçek bir ilerleme işareti olduğunu ifade etmişti.

Kripto para piyasasında yer alan bir habere göre, Hollanda Merkez Bankası da kripto para birimlerine lisans verilmesi için kanun teklifi vermişti. Bu haberin detaylarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

, , ,

Bir Cevap Yazın