Bahreyn Üniversitesi, Blockchain Tabanlı Diploma Verecek!

Bahreyn Üniversitesi, 13 Ocak’ta İngilizce yerel gazete Trade Arabia’da yer alan habere göre Blockchain tabanlı diploma verecek.

Makaleye göre, üniversite Blockcerts açık standartlarını, Blockchain bağlantılı bir format kullanarak doğrulanabilir resmi kayıtlar yayınlamaya yönelik bir altyapı sağlayan Learning Machine ile ortak bir şekilde kullanıyor.

Bahreyn hükümeti siber güvenlik konusuna dikkat çekerek, ülke ekonomisi için Blockchain teknolojisinin önemini vurgulamıştı. Bahreyn’in Elektrik ve Su İşleri bakanı Abdulhussain Mirza konuyla ilgili şunları ifade etti:

“Blockchain’in kullanıcı verilerini koruma yeteneği, özellikle siber güvenlik dahil olmak üzere farklı endüstrilerdeki farklı şirketlerde uygulanabilmesi nedeniyle gerçek bir ilerleme işaretidir.”

Trade Arabia, üniversitenin Blockchain girişiminin mobil öğrenciler için genel bir dijitalleşme stratejisinin bir parçası olduğunu bildirdi.

Massachusetts Institute of Technology (MIT), Ekim 2017 ortalarından itibaren 100’den fazla mezuna Blockchain bazlı dijital sertifikalar vermişti.

Analizlerde, MIT’in kötü amaçlı kullanıma karşı direnç sağlamak ve akademik bir kimlik belgesi dağıtmak amacıyla Blockcerts platformu üzerinden nasıl Bitcoin (BTC) Blockchain altyapılı diplomalar verdiği inceleniyor.

Blockcerts geliştirme ekibi konuyla ilgili şunları söyledi:

“Blockcerts, merkezi olmayan bir kimlik doğrulama sistemi sağlar. Bitcoin Blockchain, güven sağlayıcısı olarak hareket eder ve kimlik bilgileri, kötü amaçlı kullanıma karşı dirençli ve doğrulanabilir niteliktedir. Blockcerts, akademik, profesyonel ve işgücü değerlendirmesi kapsamında kullanılabilir.”

, ,

Bir Cevap Yazın