Bcause, Nasdaq Lisansı İle İlki Gerçekleştirecek!

ABD’de faaliyetlerini sürdüren Bcause, Nasdaq ile yapılan görüşmeler sonrasında lisans alarak bu altyapıyı kullanacağını duyurdu.

Yeni bir kripto para borsası oluşturmak isteyen Bcause, Nasdaq altyapısını kullanacak. Borsa ve kripto para sistemini bir araya getirerek Nasdaq altyapısında buluşturacak olan firma, bu projesi ile birlikte bir ilki gerçekleştirmek istiyor. Tam donanımlı kripto para ekosistemi olarak tanımlanan yeni sistem şimdiden dikkat çekmeyi başardı.

Bcause, Piyasada İlk Olmayı Hedefliyor!

ABD Vadeli Emtia İşlemleri Komisyonu’na (CFTC) yapılan başvuru ile birlikte resmi olarak başlatılan süreç, Bcause için dikkatleri çekti. Zira konuyla ilgili yapılan basın açıklamasında oluşturulacak olan yeni platformda her şeyin yer alacağını ve farklı birimler üzerinden işlemlerin yapılabileceği belirtildi. Bu doğrultuda kullanıcılar, borsa işlemlerinin yanı sıra Bitcoin gibi farklı kripto paralarla alım ve satım yapabileceği gibi çapraz işlemler de gerçekleştirebilecek.

Nasdaq yönetiminde söz sahibi olan Paul McKeown tarafından yeni girişim ile ilgili yapılan değerlendirmede, Bcause ile birlikte bir ilkin gerçekleştirileceği ve Nasdaq altyapısı ile birlikte eşsiz bir deneyimin sunulacağı ifade edildi.

Şirket CEO’su Fred Grede Nasdaq ise yeni kullanacakları teknoloji ile birlikte hem güvenilir bir platformun yaratacağını hem de yasa dışı faaliyetlerin engellenerek işlemlerin güvenli bir şekilde yapılabileceğini söyledi. CEO aynı zamanda yeni platform için geniş bir kitleye ulaşmayı planladıklarını da sözlerine ekledi.

13 Mart tarihi itibari ile yapılan basın açıklaması ile duyurulan bu gelişme, kripto para dünyasında büyük bir etki ve beklenti yarattı. Açıklamada süreç ile ilgili de bilgi verildi. Açıklamalara göre 2019’un ilk yarısı itibari ile sistemin aktif hale gelmesi bekleniyor.

Daha önce Nasdaq tarafından geliştirilen piyasa izleme teknolojisinin 7 farklı şirket tarafından kullanıldığı biliniyordu. Fakat bu şirketlerden sadece Vctrade ve Winklevoss açıklanmıştı. Bcause ile birlikte bilinen şirket sayısı 3’e, toplamda ise 8’e yükselmiş oldu.

, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir