BDF Eski Yöneticisi, Blockchain Şirketi Setl’in Yönetim Kuruluna Katıldı!

İngiliz Blockchain teknoloji ekibi Setl, Fransız Merkez Bankası (BDF) eski yöneticisi Christian Noyer ile direktörlerden biri olması konusunda anlaştı. İlgili atama 17 Ocak günü yayınlanan bir blog yazısı ile de doğrulandı.

2015 yılında kurulan Setl, Blockchain teknolojisi üzerine çalışan bir finans firması. Setl, kurumsal ödemeler ve düzenlemelere yönelik günlük 1 milyar işlem kapasitesinin üzerinde gerçekleşen Blockchain temelli bir altyapı kurdu.

Noyer Setl’in yönetim kuruluna katılarak finans, ekonomi ve merkez bankacılığı dünyasında sahip olduğu deneyim zenginliği de beraberinde getireceği düşünülüyor.

Noyer’in profesyonel deneyimleri arasında Avrupa Merkez Bankası Başkan Vekilliği, Kasım 2003 ile Ekim 2015 arasında yaptığı Fransız Bankası yöneticiliği ve aynı zamanda Fransa Ekonomi ve Maliye Bakanlığı Hazine Müsteşarlığı gibi görevleri bulunuyor.

Önceki dönemde, Setl’in yönetim kurulunda İngiliz Merkez Bankası üyesi Sir David Walker, İngiltere Dış ve Milletler Topluluğu Ofisi Kıdemli üyesi Martin Clements ve İngiltere Bankası eski yönetici yardımcısı Rachel Lomax gibi sektörün ve piyasanın önemli kişileri bulunuyordu.

16 Ocak tarihinde kripto para değişim firması Erisx bünyesindeki Blockchain firması ConsenSys kurucusu ve kripto para Ethereum eş başkanı Joseph Lubin’in, yönetim kuruluna katılmıştı.

Aralık ayında ise, Civic, Apple’da çalışan kıdemli Phillip Shoemaker’ı kendisinden bağımsız bir yan kuruluşu olan identity.com platformunun yöneticisi olarak atamıştı.

, , ,

Bir Cevap Yazın