Binance, Cryptopia’dan Çalınan Bazı Kripto Paraları Dondurdu!

Binance CEO’su Changpeng Zhao 16 Ocak’ta attığı bir tweet ile, Yeni Zelandalı bir hacker tarafından kendi hesabına aktarılan kripto paralarının dondurulduğunu bildirdi.

Kaynaklara göre, polisin bu siber saldırıyı incelemesi sürecinde kapatılan Cryptopia daha şimdiden 3.6 milyon dolar kripto para kaybı yaşadı.

Ele geçirilen paranın tam olarak ne kadar olduğu henüz açıklanmamışken, sosyal medya kullanıcıları Binance firmasını, Cryptopia hırsızının varlığını gösteren şüpheli işlemler hakkında uyardı.

Zhao tüm bunların sonrasında personellerinin birkaç seferde ellerine geçen kripto paraları garanti altına aldığını söyledi. Bu kripto paralar, 7,830 dolar değerinde 31,320 Metal (MTL) ve 6,867 dolar değerindeki KyberNetwork (KNC) şeklinde.

Zhao konuyla ilgili tweetinde şu ifadeleri kullandı:

“ …fonların bir kısmını dondurabildik… ”

“Neden hackerların Binance’e saldırıp durduklarını anlamıyoruz. Sosyal medya bunları raporlamak için oldukça hızlı olacak ve bunu donduracağız. Böyle bir manevra onlar için çok büyük bir risk.”

Bu sırada Cryptopia temsilcileri 15 Ocak’ta polis soruşturmasına zarar vermemek adında firmanın bu saldırılara ilgili yorum yapamayacaklarını belirtti.

Bu saldırının bildirildiği zaman dilinde, saldırı öncesi gerçekleşen borsadaki büyük kripto para hareketliliği nedeniyle olası bir siber saldırı şüphesi zaten sosyal medyada tartışılmaya başlanmıştı.  

Bir Cevap Yazın