Binance, Ripple Bazlı Değişime Başlıyor

24 Aralık tarihli bir blog gönderisine göre kripto para birimi değişim platformu Binance, Ripple (XRP) bazlı değişim işlemlerine başlayacaklarını duyurdu.

Aynı gün içerisinde, Ripple bazlı değişim pariteleri TRX/XRP (Tron) ve XZC/XRP (Zcoin), ilk kez kullanıcıya sunuldu.

Güncellemenin bir parçası olarak, geliştiriciler Ethereum (ETH) piyasalarını da Altcoin’ler başlığına taşıyacak. CEO Changpeng Zhao (CZ) bu olayın nedenini kullanıcı arayüzünde yeterli boşluk kalmaması olarak açıkladı.

Zhao, Twitter üzerinden, daha fazla Ripple bazlı paritenin geleceğini şu sözlerle duyurdu:

“En kısa zamanda XRP bazlı birkaç tane daha parite ekleyeceğiz.”

Binance, dördüncü çeyrekte kripto para birimi yatırım tekliflerini çoğunlukla geleneksel paralara sabitlenen Stablecoin’lerle genişletmeye devam ediyor. Bu ayın başlarında, geliştiriciler Amerikan doları bazlı birkaç parite serisi başlatmıştı. Bu seriler ise daha sonraya ertelenmişti.

Kripto para birimi paritelerinin geleceği hakkında konuşan Zhao, Blockchain Yardım Vakfı’na (BCF) katkı yapan geliştiricilerin kripto para birimlerinin, listelemede üst sıralarda olacağını belirtti:

 “Hayır kurumumuza bağışta bulunan projelerin paritelerine öncelik vereceğiz. Bu, bizim kaynaklarımızı yükseltme çabalarımız sırasında da düşündüğümüz ancak hiç bahsetmediğimiz bir şeydi.”

Kripto para birimi Ripple, haberler üzerine yaklaşık yüzde yirmilik bir sıçrama yaparak 0.44 dolar ile son bir aydaki en yüksek değerine ulaştı.

Binance ise günlük ticaret hacmine göre dünyada hala bir numara konumunda bulunuyor. Şirket, son 24 saat içinde 1.2 milyar dolar değerinde değişim işlemi gerçekleştirdi.

, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir