Binance, Singapur’da Blockchain konferansı düzenliyor

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, 6 Aralık’ta yaptığı basın açıklamasıyla ilk kez bir Blockchain konferansı düzenleyeceğini duyurdu.

Bu Ocak ayında Singapur’da yapılması planlanan Binance Blockchain Haftası’nın iki önemli etkinliği bulunuyor. Bu etkinlikler, konferans ve Binance SAFU (Kullanıcılar İçin Güvenli Varlıklar) yarışmasından oluşuyor. Yarışmanın, kripto paraları güvenceye almak için Blockchain tabanlı araçlar geliştirmeye odaklandığı bildiriliyor.

Sektörde CZ olarak da bilinen Binance CEO’su Changpeng Zhao, şirketinin Asya’nın finans ve teknoloji merkezi olarak gördüğü Singapur’u seçtiğinin altını çiziyor. CZ ayrıca, konferansın Blockchain’in en önemli oyuncularına ve düşünce liderlerine ev sahipliği yapacağını da sözlerine ekledi.

Binance Chain’i de duyurmuştu

Bu haftanın başlarında Binance, önümüzdeki aylarda kendi Blockchain’i olan Binance Chain’i piyasaya sürerek kripto para endüstrisinin gelişmesine yardımcı olmayı planladığını açıklamıştı. Bu haberin detaylarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Aynı gün Binance, yeni ilan edilen Binance Chain girişiminin bir parçası olarak merkezsiz borsanın (DEX) ikinci bir demosunu duyurmuştu.

Şirket, Ekim ayında İsviçre’nin Cenevre kentinde Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Konferansı (UNCTAD) tarafından düzenlenen Dünya Yatırım Forumu sırasında Blockchain Yardım Vakfı’nın (BCF) kurulacağını da açıklamıştı.

Geçtiğimiz ay ise BlockShow, Singapur’da 2.800 katılımcı ve 50’den fazla konuşmacı ve panelciye ev sahipliği yapan bir Blockchain konferansı düzenlemişti.

, , ,

Bir Cevap Yazın