Birleşik Arap Emirlikleri, 2019’da Blockchain İşletmelerinin Merkezi Olacak!

Birleşik Arap Emirlikleri, gelecek vaat eden yeni kripto para birimi yasaları ile 2019 yılında Blockchain işletmelerinin merkezi haline gelmek istiyor.  Uzmanlar, 24 Aralık Pazartesi günü, Birleşik Arap Emirlikleri’nde yayın yapan The National gazetesine durum hakkındaki görüşlerini bildirdi.

Birleşik Arap Emirlikleri, ilk kripto para birimi teklifleri (ICO) için yeni bir yasal çerçeve açıklayıp kripto para birimi borsaları için düzenlemeler yapmıştı.  Bu sebeple uzmanlar ülkenin Malta ve Cebelitarık’a alternatif bir kripto para birimi lokasyonu olacağını düşünüyor.

Libra Projesi’nin CEO’su Hans Fraikin, The National’a BAE’nin ICO alanında küresel bir lider olarak konumlandırıldığını söyledi. Libra Projesi Blockchain teknolojisi ile çalışan bir etki yatırım programıdır. Fraikin ayrıca, ülkenin ICO’lar konusundaki tutumu nedeniyle kripto para birimi girişimleri için en umut verici lokasyonlardan birisi olacağını düşünüyor.

Londra’da bir fon yönetim şirketi olan Eterna Capital’in CEO’su Andrea Bonaceto, hükümetin finans sektörünü modernize etme çabaları nedeniyle, Birleşik Arap Emirlikleri’nin kripto para birimi sektörünün ön saflarında olabileceğine inanıyor.

Ancak, her iki uzman da Birleşik Arap Emirlikleri’nin ülke içindeki kripto para birimi endüstrisinin sürdürülebilir geleceğini sağlamak için, kendi ulusal kripto para birimi geliştiricilerini ve yatırımcılarını teşvik etmesi gerektiğine inanıyor.

Birleşik Arap Emirlikleri Aralık ayı ortalarında, ICO’lara ilişkin 2019’un başında yeni bir politika uygulanacağını açıklamıştı. Ülkenin Menkul Kıymetler ve Emtia Otoritesi’nin, ICO kripto para birimi ticareti için bir platform geliştirmek üzere Abu Dabi Menkul Kıymetler Borsası ve Dubai Finansal Piyasası ile birlikte çalışacağı bildirilmişti.

Aynı zamanda, Birleşik Arap Emirlikleri devlet düzeyinde birkaç kripto para birimi ve Blockchain projesi geliştiriyor.

BAE, sınır ötesi işlemlerde kabul edilecek bir kripto para birimi geliştirmek için komşusu Suudi Arabistan ile ortaklık yapmıştı. Ayrıca, Birleşik Arap Emirlikleri Bankalar Federasyonu Danışma Kurulu, Müşterini Tanı (Know Your Customer) süreçlerini iyileştirmek için üye bankalarında Blockchain teknolojisini kullanmayı tartışmıştı.

, , ,

Bir Cevap Yazın