Bitcoin 4.000 doları geçti ve Bitcoin Cash ise gün içinde yüzde 20 yükseldi

26 Kasım pazartesi günü, ABD’de Ohio eyaletinin vergi ödemesi için Bitcoin kabul eden ilk eyalet olması sayesinde, kripto para değerlerinde güçlü bir yükseliş görüldü.

Bitcoin 4.000 doları geçti

Piyasadaki en büyük 100 kripto para son 24 saat içinde büyük bir yükseliş gördü ve Bitcoin Cash’in değeri aynı gün içinde yaklaşık yüzde 20 yükseldi.

Coin360’tan pazar görselleştirme

Dün, 25 Kasım günü Bitcoin Eylül 2017’den bu yana ilk kez 4.000 doların altına gerilerken, toplam piyasa değeri 119 milyar dolara kadar düştü.

Bitcoin’i yasal bir para birimi olarak görüyorum

Amerika’da Ohio eyaleti 48. hazine sorumlusu Josh Mandel’in “Bitcoin’i yasal bir para birimi olarak görüyorum” sözleri ve kripto paraların Amerika’da kullanılması için Ohio’da bir “başlangıç yapmak” için hazır olduğunu belirtmesi üzerine Bitcoin değeri yükselmeye başladı. Wall Street Journal’ın haberine göre, bu hamle en başta sadece işletmelere yönelik olacak, ancak gelecekte bireysel vergi mükelleflerine yönelik planların olması da planlanıyor.

Bitcoin dün 3.601 dolara kadar düştükten sonra, bugün erken saatlerde 4.000 dolarlık eşiğini kırdı. Son 24 saatte ise yaklaşık yüzde 3.2 artarak 4.000 dolar civarında işlem görüyor. Bu haber basında duyulduğundan beri, büyük kripto para birimi 3.975 dolardan işlem görüyor. Geçen hafta ise yaklaşık yüzde 25 düşüş gösterdi. Bitcoin’in kripto paralar arasındaki hakimiyeti hala yüzde 53.7 civarında.

Bitcoin’in son 24 saatlik fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

En büyük ikinci kripto para birimi olan Ripple(XRP) son 24 saatlik süre içinde yüzde 6.7 dolarak artarak yatırımcılarına kazandırdı. XRP şimdi ise 0.37 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Ripple’ın son 24 saatlik fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Bitcoin Cash yüzde 20 yükseldi

Son zamanlardaki kripto para piyasalarının çöküşüne neden olduğu iddia edilen Bitcoin Cash, piyasadaki en büyük 20 kripto para arasında en büyük yükselişi gördü. Bitcoin Cash, yaklaşık yüzde 20 oranında artarak 201 dolar seviyesinde işlem gördü. Aynı zamanda piyasa değeri açısından EOS’un öncesine yani dördüncülük konumuna geri döndü.

Dün, Bitcoin Cash, en büyük kripto paralar arasında beşinciliğe düştü. Değeri ise 164 dolara kadar indi. Bitcoin Cash, geçtiğimiz 7 gün içinde yüzde 40 civarında değer kaybıyla karşı karşıya ve bu da en yüksek 20 kripto para arasındaki en büyük kayıp.

Bitcoin Cash’in son 24 saatlik fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Kripto paraların toplam piyasa değeri, 130 milyar dolara geriledi. Basın toplantısının yapıldığı zaman zarfında, kripto paraların piyasa değeri 128 milyar dolardı ve günlük 19 milyar dolar civarında ticaret hacmine sahipti.

Alistair Milne’ın anket sonuçları

Son zamanlarda, kripto para yatırımcısı ve Bitcoin taraftarı Alistair Milne, twitter üzerinden, kripto para ile ilgilenen takipçilerine Bitcoin’in değerinin ne olacağı hakkındaki düşüncelerini paylaşmasını istedi ve bir anket başlattı. Anket’e verilen cevapların yüzde 36’sı, Bitcoin’in yakında 1.800 dolar eşiğinin altına düşeceğini öne sürdü, ve yüzde 26’sı da 3.000 dolar olacağını tahmin ediyor.

Kaynak: Alistair Milne’nin Twitterı
, , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir