İndikatörler, Bitcoin’de Kısa Süreli Fiyat Artışı Öngörüyor!

Bloomberg’in temel teknik parametrelerine göre, Bitcoin (BTC) fiyatı dibi görebileceği gibi, kısa vadede fiyat artışı da yaşayabilir.

Bitcoin GTI Küresel Teknik Güç Göstergeleri şuanda 35.6 civarında. Bloomberg bu durumun aşırı satış seviyesine yaklaşılması olduğunu ve Aralık ayından beri en düşük seviyelerin görüldüğünü not etmişti. Parametreler kripto paranın 3.000 ile 3.100 dolar arasında güçlü bir desteğe sahip olduğunu ve 3.500 dolar civarında da dengede olduğunu gösteriyor.

Bloomberg kısa sürede hızlı fiyat artışına dayalı olan GRI VERA Trend Sinyalleri- yani diğer bir deyişle VERA indikatörünün olasılığı üzerinde çalışıyor.

Dün VERA alt limitinin ihlal edilmesinin duyurulması ile beraber, Bitcoin hızlı bir biçimde, kısa vadeli fiyat dalgalanmasına işaret edebilen bir hareketle yönünü yeniden ticarete çevirmişti.

Bitcoin şu sıralar 3.600 dolar civarında işlem görüyor. Bitcoin, gün içerisinde yüzde 1.1 yükseldi. Bununla birlikte Bitcoin, aynı hafta içerisinde yüzde 1.7 oranında düşüşe uğradı. Bitcoin, 20.000 doları bulurken, geliri Aralık 2017’deki tepe noktasının yüzde 80 aşağısında kaldı.

İngiltere merkezli yatırımcı ve girişimci Alistair Milne Bitcoin’in yine rekor kıran fiyatının tekrar edeceği ve bu fiyatı geçeceğini şu sözlerle tahmin etmişti:

“Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek fiyatıyla yine geleceği ve sonrasında geçmeye devam etmemesi olasılığı oldukça düşük. Her bir dalgalanma hareketi öncekinden daha büyük bir sırayla gelmekte.”

22 Ocak’ta Nasdaq’ın CEO’su Adena Friedman Bitcoin ve diğer kripto paraların sabit değeri olan ve daha iyi biçimde yönetilip düzenlenebilen bir yapıya dönüşmesinin önemli bir gereklilik olduğunu söylemişti.

, , , ,

Bir Cevap Yazın