Bithumb, ABD’de Halka Açılabilir

Ünlü kripto para değişim platformu Bithumb’ın hissedarı olan Singapur merkezli holding Blockchain Exchange Alliance, ABD’de kamuya açılmış bir şirketi satın almayı düşünüyor. Haber 22 Ocak tarihinde CNBC tarafından paylaşıldı.

CNBC’ye göre kamuya açık hizmet veren şirket Blockchain Industries, Blockchain Exchange Alliance tarafından bağlayıcı niyet mektubu aldığını açıkladı. Kamuya açılmış bir şirketi satın almak veya bir diğer deyişle ters birleşme, bir şirketi geleneksel ilk kamuya arz yönteminden çok daha hızlı bir şekilde halka açabilecek bir yöntemdir.

Eğer ters birleşme başarılı olursa, raporlara göre bu şirket başarılı bir şekilde halka açılan bir diğer kripto para değişim platformu olacak.

Gizli tutulan bir kaynağın CNBC’ye bildirdiğine göre Blockchain Exchange Alliance şirketi, Singapur’da halka arz için gerekli evrakları ve işlemleri tamamladı. Ancak şirket halka arzın tamamlanması için iki yıl beklemek istemiyor. Bahsi geçen kaynaklarda, bu iki şirketin birleşmiş halinin eninde sonunda tezgah üstü piyasalarda Nasdaq veya New York Borsası’nda olduğundan daha yukarılarda yer alacağı belirtiliyor.

Fortress Investment Group şirketinin eski koruma fonu yöneticisi ve ünlü bir kripto para yatırımcısı olan Mike Novogratz da kripto para yatırım bankasını Kanada borsasına sokabilmek için 2018 yılında ters birleşme yöntemini kullanmıştı.

Ters birleşme ilk defa tanık olduğumuz bir şey değil

Novogratz ilk önce kripto para birimi girişimi Coin Capital’i satın almış daha sonra da bu şirketi, Kanadalı paravan şirket Bradmer Pharmaceuticals ile ters ele geçirme yöntemiyle birleştirmişti. Son hamle olarak da şirket Galaxy digital Holdings adını alarak TSX Venture Exchange borsasında yerini almıştı.

Bithumb ise yakın zamanlarda sahte ticari işlem hacmi açıklamak suçlamalarına maruz kalmış ve bu iddiaları reddetmişti. Kripto para reyting ve analiz hizmeti veren CER şirketi, Bithumb’a ticari hacim bilgilerinin 2018 yazından beri yüzde 94 oranında şişirildiği iddialarını yöneltmişti.

Bithumb bu iddiaları şu sözler ile reddetmişti:

“Bithumb ticari hacmini şişirmek için hiçbir şey yapmamaktadır. Bithumb madencilik ile üretilen kripto para satmamaktadır. Bithumb, dünyadaki bir çok normal şirket gibi farklı reklam ve kampanyalar vasıtası ile müşteri çekmeye çalışmaktadır.”

, ,

Bir Cevap Yazın