Bithumb, Tezgah Üstü Ticaret Platformu Başlatıyor

Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası Bithumb, Ortus markası altında tezgah üstü (OTC) bir ticaret platformu başlattı.

Hong Kong merkezli varlık Bithumb Global Limited, kurumsal yatırımcılara yönelik hizmetlerde uzmanlaşmış Ortus markasının haklarını elinde bulunduruyor. Müşterinizi tanıyın ve para aklama karşıtı denetimlerini tamamladıktan sonra, kurumsal yatırımcılar, izlenen fon transferleri ve bir OTC ticaret masasına erişim dahil Ortus hizmetlerini kullanabilecek.

OTC ticareti, büyük hacimli işlem yapmak isteyen kurumsal yatırımcılar için, bir kripto borsa üzerinden işlem yapmak yerine birbirleri arasında doğrudan işlem yapmalarına olanak sağlayan bir seçenektir.

Kasım 2018’de, önde gelen Amerika Birleşik Devletleri kripto para borsası ve cüzdan sağlayıcısı Coinbase, kurumsal müşterilere yönelik alım satım işlemlerini başlatmıştı. ABD merkezli bir borsa olan Bittrex de Ocak ortasında OTC ticaret masası başlatma planlarını açıklamıştı.

Geçtiğimiz ayın sonunda, önde gelen küresel kripto para birimi borsası Binance, daha büyük işlemler için kendi OTC işlem masasını açtığını duyurmuştu.

Bithumb, CoinMarketCap’te yaklaşık 1 milyar dolarlık işlem hacmi ile birinci sırada yer alıyor.

, , ,

Bir Cevap Yazın