BitMEX CEO’su Arthur Hayes: “Bitcoin 2019’da 10.000 Doları Görecek”

Kripto para borsası BitMEX’in kurucu ortağı ve CEO’su Arthur Hayes, bu yıl Bitcoin’in 10.000 dolarlık değerini geri kazanacağını iddia etti. 22 Mart’ta yayınlanan bir haber bülteninde kripto para sektörüne yönelik öngörülerini paylaşan Hayes’e göre, piyasadaki iyileşme, 2019’un ilk çeyreğinde başlayacak.

Arthur Hayes’in Tahmini

Bitcoin tahmini ile ilgili olarak Arthur Hayes, şunları söyledi:

“2019 şiddetli geçecek gibi görünüyor. Bitcoin’in değeri yeniden 10.000 dolara yükselecek. Aslında bu değer de önemli bir psikolojik engel. Çünkü piyasalardaki asıl canlılık için Bitcoin değeri 20.000 dolara ulaşmalı. Geçmişte Bitcoin’in 1000 dolarlardan 10.000 dolarlara yükselmesi 11 ay almıştı. 10.000 dolardan 20.000’e yükselmesi ve tekrar 10.000 dolara düşmesi ise 1 aydan daha az bir sürede gerçekleşti.”

Mart ayının başlarında BitMEX’in araştırma ekibi, Ethereum Paritesindeki düğümde potansiyel bir sistem açığı olduğunu, ancak zincir ucunun ardında yüzbinlerce blok olmasına rağmen, parite düğümünün bazen senkronize olabildiğini bildirdi. Araştırmacılar, düşük bir ihtimal de olsa, söz konusu sistem açığının bazı durumlarda bir siber saldırgan tarafından istismar edilebileceğini belirtiyor.

BitMEX’in Ocak ayında yayınladığı bir araştırma, analizi yapılan projelerin kendi ekiplerine tahsis ettiği toplam token değerinin, her bir işlemde 24.2 milyar dolardan yaklaşık 5 milyar dolara kadar düştüğünü ortaya koydu.

Ayrıca raporda, 2018 boyunca düşüşte olan kripto para piyasasında, 1.5 milyar dolar değerindeki dışarı transfer işlemleri ve proje hisselerini düşüren diğer faktörler ile birlikte toplam yüzde 54 oranında bir kayıp yaşandığı belirtildi.  Söz konusu ekiplerin kontrolünde olan tokenlerin tarihteki en yüksek değerinin ise 80 milyar doların üzerinde olduğu vurgulandı.

, , ,

Şebnem Topçuoğulları Hakkında

View all posts by Şebnem Topçuoğulları →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir