Coinme ve Coinstar Anlaşması Sayesinde BTM’lerden Bitcoin Alınabilecek!

17 Ocak’ta yayınlanan basın açıklamasına göre, Amerika Birleşik Devletleri ATM operatörü Coinme, Coinstar ile kioskları üzerinden Bitcoin satmak üzere bir işbirliğine imza attı.

İlk lisanslı Amerikan BTM operatörü olan Coinme, bu anlaşma ile binlerce yeni satış noktasına erişim sağlayabilecek.

Firmanın eş kurucusu ve CEO’su Neil Bergquist basın açıklamasında şunları söyledi:

“Bitcoin artık sizin yerel marketlerinizde Coinstar kioskları aracılığı ile erişilebilir olacak. Bu teklif, tüketicilerin bu yeni dinamik ekonomiye dahil olabilmesini kolaylaştıracak.”

Coinstar dünyanın farklı ülkelerinde kripto paraların nakde dönüştürüleceği bir yapı teklif ediyor. Firma henüz kaç tane makine sunacağı konusunda net bir sayı vermezken, söz konusu hizmetin ABD dışında sunulup sunulmayacağı da hala belirsiz.

Coinstar CEO’su Jim Gaherity basın açıklamasında şunları ekledi:

“Kullanıcılarımız kiosklarımızı ziyaret ettiğinde, Coinstar olarak onlara her zaman yeni değerler sunmanın yollarını arıyor olacağız.”

Sanayideki gelişmeleri inceleyen bir firma olan CoinATMRadar’a göre, Cuma günü itibariyle dünya üzerinde bilinen 4.187 tane BTM mevcut ve bunların 2.516 tanesi (yani yaklaşık yüzde 60’ı) ABD’de yer alıyor.

Dünya genelindeki kripto para ATM’lerinin sayısında kayda değer bir artış söz konusu.

Geçen yılın Eylül ayında yayımlanan bir rapor, BTM’lerin 2023 yılı itibarıyla 144,5 milyon dolarlık bir sektör oluşturacağını belirtmişti.

Araştırmacılar aynı zamanda makinelere yapılabilecek olası kötü niyetli yazılımların ortaya çıkma ihtimali konusunda çeşitli uyarılarda bulundu.

, , , ,

Bir Cevap Yazın