Çinli Blockchain Reyting Şirketi, Sıralamayı Açıkladı

Çin’de hükümet destekli Blockchain reyting şirketi büyük kripto paraların sıralamasını yaptı, Bitcoin 15.sırada yer alırken EOS zirvedeki yerini korudu. Sıralama, 24 Ocak gününde yayınlanan bir basın açıklaması ile paylaşıldı.

Kripto para reyting şirketi, Çin’in Bilgi ve Endüstri Gelişim Merkezi (CCID) tarafından geçtiğimiz yılın Mayıs ayında duyurulmuştu. Endeksin dokuzuncu sayısında EOS, Haziran 2018’den beri bulunduğu birinci sıradaki yerini korumayı başardı.

Dokuzuncu CCID Global Zincir Teknolojileri Değerlendirme Endeksi, 2019 yılının ilk endeksi olma özelliğine sahip. Ayrıca birinci sırada yine EOS’a yer veren endeksin sonuncusu geçtiğimiz Aralık ayında yayınlanmış, birinci sıradaki isim değişmemişti.

Geçtiğimiz yılın Kasım ayında çıkan bazı haberler, EOS’u zor durumda bırakmıştı. Haberlerde, bazı para aktarımlarını tersine çevrildiği kanıtlarıyla beraber sunulmuş, şirketin yönetim modeli ifşa edilmişti.

Geçtiğimiz günlerde mecburi çatallaşmanın Şubat ayının sonlarına ertelendiğinin açıklanmasının ardından, Ethereum (ETH) tıpkı Aralık ayında olduğu gibi bu ayda da ikinci sırada yer aldı. Ethereum’daki Constantinople mecburi çatallaşmasının ertelenmesi hakkındaki haberin detaylarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bitcoin ise geçtiğimiz Aralık ayında 18.sırada yer alıyordu. Kripto para, Ocak ayında üç basamak atlayarak 15.sıraya yerleşmeyi başardı.

Piyasa değeri en büyük üçüncü kripto paraya sahip Ripple firması paylaşılan endekste 20.sırada yer aldı. Ripple (XRP) Çin’deki ünlü bir üniversite ile Blockchain araştırma bursu başlatmıştı. Bu haberin detaylarına buraya tıklayarak erişim sağlayabilirsiniz.

, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir