Circle, USDC’nin Üçüncü Denetim Raporunu Açıkladı

Kripto para şirketi Circle, 16 Ocak tarihinde, USD Coin’in (USDC) üçüncü denetim raporunu yayımladı.

Circle’ın ABD doları rezervinin üçüncü denetimi, bağımsız muhasebe şirketi Grant Thornton LLP tarafından yapıldı.

Rapora göre, 31 Aralık 2018 itibariyle firma hesaplarında, 251.211.209 ABD doları tutarında 251.211,148 USDC kripto para birimi bulunuyor. Circle’ın konuyla ilgili ifadesi şu şekilde:

“Rapor tarihi ve saati itibariyle, düzenlenen USDC kripto para miktarı, gözetim hesaplarında tutulan ABD doları bakiyesini aşmamaktadır.”

USDC, geçen yıl Mayıs ayında ilan edilen bir Ethereum (ETH) bazlı ERC20 kripto para birimidir. USDC, yatırım turunda 110 milyon dolar toplamıştı. Circle CEO’su Jeremy Allaire ise USDC’yi şu şekilde tanımlıyor:

“USDC, çok daha az maliyetle, yüksek güvenlik düzeyinde internet hızında hareket edebilen küresel bir para birimidir. USDC, kripto para ile ödeme almak isteyen işletmeler ve tüketiciler için para transferinin nasıl gerçekleştirilebileceği konusunda büyük bir gelişme.”

Grant Thornton LLP, USDC’nin üçüncü denetiminin yapıldığını ve şirketin dolaşımdaki kripto paralarını geri almak için ABD doları fazlası verdiğini açıkladı. 20 Kasım’da yayınlanan ilk denetim raporu 30 Ekim’e kadar olan süreyi kapsıyor.

Yine Aralık ayında, USDC, Ekim ayında OKEx ve Huobi’de listelenmesinin ardından, kripto para borsası Binance’in listesine de eklenmişti.

, , , ,

Bir Cevap Yazın