Coinbase, Bir Üst Düzey Yöneticisini Daha Kaybetti!

Amerika merkezli büyük kripto para borsası Coinbase, teknolojiden sorumlu başkanı Balaji Srinivasan ile yollarını ayırdı.

3 Mayıs’ta Twitter hesabından yaptığı açıklamayla şirketten ayrıldığını duyuran Srinivasan, Coinbase’de keyifli bir zaman geçirdiğini, fakat bundan sonraki vaktini “eski formunu geri kazanmak” ve “bir süredir ertelediği işlerini hızlandırmak” için ayıracağını belirtti.

Srinivasan, aynı zamanda kripto para araştırma ve savunma ajansı Coin Center’ın Bitcoin kazanma platformu Earn’un kurucu ortağıydı. Bitcoin kazandıran platform Earn, geçen yıl Nisan ayında Coinbase tarafından satın alındığında CEO koltuğunda Srinivasan oturuyordu.

Coinbase Düşüşte!

Coinbase kripto para borsası, son 6 ay içinde 3 üst düzey yöneticisini kaybetti.

Nisan ayında yaklaşık 30 çalışanını işten çıkararak Chicago ofisini kapatan Coinbase, eşleştirme motorunun (matching engine) gelişimini de düşürdü. Borsanın kalbi olan “matching engine”, karşılıklı gelen alım ve satım emirlerini önceden belirlenmiş bir kural çerçevesinde eşleştiren bir cihazdır.

Coin Center ARGE Müdürü Peter Van Valkenburgh, bu hafta MIT Technology Review tarafından düzenlenen “Business of Blockchain” adlı organizasyona katıldı. 2 Mayıs’ta düzenlenen organizasyonda, kripto paralar ile ilgili yapılan federal düzenlemeler üzerine hararetli tartışmalar yaşandı.

, , , ,

Şebnem Topçuoğulları Hakkında

View all posts by Şebnem Topçuoğulları →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir