Coinbase, Avrupa ve Asya’da Sınır Ötesi Transfer Ağı Başlattı

Avrupa ve Asya’daki yüksek hacimli Coinbase kullanıcıları artık sınır ötesi transfer ağı kapsamında ABD dışındaki banka hesaplarından uluslararası SWIFT yoluyla işlem yapabilecek .

Sınır ötesi transfer ağı, Coinbase’in resmi blogunda yayınlanan bir yazı ile 22 Ocak’ta duyuruldu.

Yazı ayrıca, dünya çapında seçilmiş Coinbase Prime müşterilerinin ABD ve Avrupa üzerinden tezgah üstü (OTC) ticaret masalarına ve Coinbase Custody’ye de erişebileceğini belirtti.

Kurumsal müşterilere hizmet vermeye ve büyük miktarlarda kripto para depolamaya odaklanan Coinbase Custody, geçtiğimiz Temmuz ayında New York eyaletinde faaliyet göstermek üzere onay almıştı.

Duyuruya göre, Coinbase’in Kasım ayında başlattığı OTC ticaret masası, müşterilere minimum fiyat sapmasıyla büyük hacimli işlemler yapma imkanı sağlıyor.

Kurumsal yatırımcılar, geçtiğimiz yıl piyasaya giren kripto para ile ilgili ürünlerin hedefi haline geldi. Kasım ayında, bir İsrail şirketi, ülkenin kurumsal yatırımcılara özel ilk kripto para yatırım firması olduğunu belirtmişti.

Bu ayın başlarında, kurumsal müşterileri hedefleyen Chicago merkezli kripto para borsası Seed CX kripto para cüzdanı çıkarmıştı.

Ayrıca, ilk 5 kripto para borsası içerinde yer alan Huobi’nin 2019 yol haritasının bir parçası olarak, kendi kripto parasını çıkarmayı planladığı ortaya çıkmıştı.

, ,

Bir Cevap Yazın