Coinbase, müşterilerine PayPal ile ödeme alma imkanı sunuyor

14 Aralık’ta yayınlanan bir duyuruya göre, kripto para birimi sektörünün devlerinden Coinbase, online ödeme sistemi PayPal’dan ücretsiz para çekme işlemi başlattı.

Şu anda sadece ABD’de ikamet edenler bu hizmetten yararlanabiliyor. 2019 yılı içerisinde, dünyanın diğer bölgeleri için de söz konusu hizmet sunulacak.

Coinbase ve PayPal, 2016 yılında da ortak bir çalışma yapmıştı. Şirket bu kapsamda kredi kartlarına ek olarak PayPal’ı da ödeme platformu olarak eklemişti. Şirket kullanıcıları bu sayede Bitcoin satabiliyor ve kazançlarını PayPal cüzdanlarına aktarabiliyorlardı. Ancak, bu hizmet ilerleyen dönemlerde teknik zorluklar nedeniyle iptal edildi.

Coinbase, bu gelişme ile son bir kaç aydır sürekli artmakta olan hizmetlerine bir yenisini eklemiş oldu. Şirket ayrıca, 31 farklı kripto para birimine destek verebilmek için araştırmalarını sürdürüyor. Potansiyel kripto para birimleri arasında Ripple, EOS ve Cardano da bulunuyor.

Kripto para birimi sektöründe Eylül ayında yer alan bir habere göre, Coinbase, daha fazla kripto para birimini, daha hızlı listelemeye olanak tanıyacak yeni bir süreci açıklamıştı. Söz konusu süreçle Coinbase’de kripto para birimi ihraç etmek isteyenler, özel bir form kullanmak zorunda kalacaklar. Bu form daha sonra ilgili ekip tarafından, kripto para birimi çerçevelerine göre değerlendirilecek.

Kasım ayında ise, şirket, kurumsal müşteriler için tezgah üstü işlem başlatmıştı. Satış müdürü Christine Sandler ise, OTC hizmetinin Coinbase Custody ile birleştirileceğini ifade etmişti. Coinbase Custody, kurumsal yatırımcılar için bir kripto para birimi gözcüsüdür.

Paypal, patent başvurusunda bulunmuştu

Mart ayında PayPal, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne, kripto para birimi ödemelerinin hızını artırmak için bir patent başvurusunda bulunmuştu.

Söz konusu patent, tüketiciler ve satıcılar arasındaki işlemlerde bekleme sürelerini kısaltmak için ikincil özel anahtarların kullanımını içeren bir hızlandırılmış kripto para birimi işlem sistemini tarif etmektedir.

, ,

Bir Cevap Yazın