Coinbase ve Kraken de Ethereum Constantinople Hard Fork’unu Destekliyor

ABD’nin iki büyük kripto para değişim platformu Coinbase ve Kraken, Ethereum’u (ETH) Constantinople mecburi çatallaşması (hard fork) için desteklediklerini birer tweet paylaşarak açıkladılar.

Böylelikle Binance, Huobi ve OKEx şirketlerinden sonra, Ethereum Constantinople hard fork’unu destekleyecek şirketlere Coinbase ve Kraken de katıldı. Söz konusu hard forkun 7,080,000 blokta gerçekleşeceği düşünülüyor.

Coinbase tarafından paylaşılan tweette Constantinople Ethereum (ETH) güncellemesi boyunca Coinbase’in tam destek olacağı belirtildi:

 “Güncellemenin başlangıcından itibaren, güvenlik ve teknik sebeplerden ötürü ETH gönderimini ve alımını bütün platformlarımızda geçici olarak durduruyoruz. Bu duraksama, güncellemenin tamamlandığını ve ağın tekrar güvenli hale geldiğini tasdik edinceye kadar geçerli olacaktır.”

Kraken de Constantiople güncellemesini destekleyeceğini bir tweet üzerinden açıkladı. Kasım ayında Bitcoin Cash’in (BCH) yaşadığı gibi rekabet yaratan bir çatallaşma olmamasını dileyen Kraken açıklamasına şu sözlerle devam etti:

“ETH sahiplerine geçici olarak başka kripto para verilmeyecektir. Eski zincirin en kısa zamanda ayağa kalkmasını umuyoruz.”

ETH/USD paritesi ise kısa vadede çarpıcı bir yükseliş gösterdi. Ethereum, piyasa değeri en yüksek yirmi kripto para arasında yüzde 8.7 ile son 24 saat içinde en büyük artışı gösteren isim oldu.

Geliştiricileri tarafından PoW sisteminden PoS algoritmasına taşınmak istenen Ethereum ağı için Constantinople adeta bir dönüm noktası durumunda. Mecburi çatallaşama, ağı tamamen dönüştürmekten sadece bir adım uzakta ve birçok teknik geliştirmeyi de beraberinde getiriyor.

, , , ,

Bir Cevap Yazın