Crypto.com, eski Pay-Pal yöneticisini kadrosuna kattı

11 Aralık’taki basın açıklaması ile, Hong Kong merkezli kripto para birimi ödeme platformu crypto.com, eski bir PayPal yöneticisini işe aldığını doğruladı.

Tyson Hackwood, crypto.com’da başkan yardımcısı ve uluslararası satın alma sorumlusu olarak göreve başladı. Kripto para birimi banka kartı sağlayıcısı Monaco tarafından Temmuz ayında 10 milyon dolara satın alınan site, satış noktası (PoS) işlemleriyle müşteri artırmayı hedefliyor.

Hackwood daha önce PayPal Here’in Avustralya şubesinin başındaydı. Ardından, Asya Pasifik ve online ödeme merkezi Braintree sorumlusu olarak görevini sürdümüştü.

Crypto.com CEO’su Kris Marszalek, crypto.com Chain’i sektörün kripto para birimiyle ödeme ihtiyacını karşılamak için geliştirdiklerini ifade etti. Marszalek, Tyson’un müşteri sayısını ve kalitesini artırmada önemli bir rol oynayacağının altını çizdi.

Hackwood sektördeki birçok firmanın sektörü ele geçirmeye odaklandığını ancak crypto.com’un ürünlerini müşterilerine anlatmaya odaklandığını ifade etti.

crypto.com, müşteri sayısını BitPay ve Coinbase gibi kripto para birimi markalarının üzerine çıkarmayı düşünüyor.

Ödeme şirketi Square geçtiğimiz ay yeni ödeme terminalini açıkladığında, Bitcoin işlevselliğinin kısa bir süre sonra cihazın ek bir özelliğini olabileceğini söylenmişti. Square daha önce de kullanıcıları için bir Bitcoin cüzdan servisi başlatmıştı.

Ağustos ayında, eski PayPal müdürü David Marcus, çıkar çatışması endişesiyle Coinbase’deki görevinden ayrılmıştı.

, ,

Bir Cevap Yazın