Cryptokicks için Nike, Ticari Marka Ofisine Başvuru Yaptı

Nike, 19 Nisan’da ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine başvuru yaptı. Başvuru bir belge olan “Cryptokicks” ibaresi için ticari marka başvurusuydu.

Ayakkabı devinin uygulaması, kripto cüzdanlarına ve “kripto koleksiyonlarına, kripto sanatına aynı zaman da uygulama jetonlarına erişim sağlamak için indirilebilir mobil uygulamalar” sunacak. Aynı zamanda ayakkabı ve giysilere sahip bir çevrim içi pazar işletmesine ev sahipliği yapacak.

Belgede ayrıca “çevrim içi topluluk üyeleri tarafından kullanılacak bazı işlemler bulunacak. Dijital bir para birimi veya dijital bir jeton sağlama” ve “geleneksel para birimi sistemleri” kullanılacak. Üstelik işlemlerin tamamlanmasına olanak sağlayacak tanım planları da belirlendi.

Belgenin içerisinde Nike, “kripto koleksiyonları alanında çevrim içi bloglar” sağlamak ve yine çevrim içi bilgisayar oyunları sunmak için Cryptokicks adını nasıl detaylandırmak istediğini belirledi.

Cryptokicks için Sosyal Medya Ne Dedi?

Gündem de oluşan bu gelişme üzerine sosyal medyadan yorumlar ve eleştiriler gecikmedi. Büyük bir platform olan Twitter’da dosyalamayı analiz eden bir ticari marka avukatı olan Josh Gerben şunları söyledi:

“Bu bir cryptocurrency markası için bir dosyalama gibi görünüyor. Bu ticari marka konuşması bu Cryptokicks adlı bir kripto para birimi.”

Gerben, başvurunun “1B” esasına göre yapıldığını açıkladı; bu, Nike’ın ticari markayı yakın gelecekte kullanmak istediklerini belirten yeminli bir ifade sunduğunu gösteriyor. Dosyalama, halkın veya Nike’ın iş rakiplerinin itirazda bulunmak için 30 günleri olduğu anlamına geliyor.

Nike, mobil uygulamasını ve sosyal medya stratejisini agresif bir şekilde zorluyor ve markanın web sitesine göre, dijital ticaret işi şimdi 2 milyar dolar değerinde.

, , ,

Berkay Ağlar Hakkında

View all posts by Berkay Ağlar →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir