Energinet, Enerji Sektörü Tekliflerini İyileştirmek İçin IOTA İle Anlaştı

Danimarka enerji şirketi Energinet, mevcut teknolojisinin yeni alanlarda kullanımını araştırmak için dağıtılmış genel muhasebe ağı IOTA ile ortaklığını genişletti.

Danimarka İklim ve Enerji Bakanlığı’na bağlı bağımsız bir girişim olan Energinet, IOTA’nın Tangle teknolojisini enerji ve internet (IoT) pazarlarında nasıl kullanabileceğini incelemek istiyor.

İki şirket, 2017 yılının sonlarından bu yana, diğer şirketleri de içeren daha büyük bir proje olan bir veri pazarı girişimi üzerinde birlikte çalışıyorlar.

Energinet pazar geliştiricisi André Bryde Alnor son anlaşma hakkında şunları söyledi:

“Dijitalleştirilmiş, yeşil bir enerji sistemine olan yolculuğumuzun bir parçası olarak, IoT teknolojisindeki hızlı gelişmeler sonucunda, hem ev hem de endüstri düzeyinde, Avrupa enerji sisteminin merkezi sistemleri arasındaki boşluğu kapatmamız gerektiğini biliyoruz.”

IOTA’nın ürün teklifi, özellikle IoT’ye yöneliktir. Energinet, yeşil enerji ve elektrikli araçlar gibi ortaya çıkmakta olan yeni durumlar için IoT’ye dayalı yeni çözümler üretmeyi amaçlıyor.

Bu işbirliğine yönelik açıklama şu şekilde devam ediyor:

“Bu ortaklık, kavram kanıtları (PoC) ve işbirlikçi IOTA girişimlerine katılım yoluyla gerçekleştirilecektir.”

Bu hafta Japon bilişim devi Fujitsu, paylaşılan elektrik yapılarını iyileştirmeyi amaçlayan bir Japon enerji tedarikçisi ile Blockchain teknolojisi denemesinin tamamlandığını açıklamıştı.

, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir