EOS geliştiricisi Dan Larimer, Bitcoin’e benzeyen yeni kripto para fikrine taraftar toplayamadı

Bir Blockchain şirketi olan Block.One’ın CTO(Baş Teknolojik Yöneticisi)’su ve EOS geliştiricisi olan Daniel Larimer, geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaptı. Larimer, 28 Kasım tarihinde Telegram üzerinden bir yan proje olarak yeni bir kripto para çıkarmayı planladığını açıkladı.

Geliştiriciler arasında kısaca BM olarak da bilinen Larimer, bu planları hakkında sadece belirsiz birkaç kelime kullandı. Bu sözlerinin arasında “değişmez, programlanamaz ve para birimi rolüyle sınırlı” bir “hayali kripto para” ifadeleri var.

Eğer bu token hayat bulursa, Larimer’in altcoin dünyasına yaptığı en son katkı sayılacak. Larimer, aynı zamanda Blockchain sosyal ağı Steemit’in eş-kurucusu ve DAO BitShares’in yaratıcısı unvanlarının da sahibi.

Larimer bu çarşamba Telegram’da, EOS “güvenlik ve ölçeklenebilirlik” üzerinde çalışırken yeni bir kripto para birimi-odaklı token fikrine “rastladığını” açıkladı. Halka açık Telegram grubunda,

“Potansiyel bir kripto para tokeni için bir takas grubuna rastladım. O anda sadece bu takaslar için bir pazar var mı diye araştırdım” diye belirtti.

Larimer, EOS’den ayrılma planları olduğu iddialarını reddetti. Ek olarak, bu tokenin “çok daha büyük kullanım durumlarını hiçbir şekilde riske atmayacağını” bu platformda açıkladı.

Aynı gün içinde farklı bir Telegram grubunda, bu tokenin özellikleri hakkında uzun bir liste yayınlandı. Larimer, bu tokene “MonerEOS” gibi ilginç bir isim vermişti. Bu isim gizlilik-odaklı altcoin XMR(Monero) ile EOS kelimelerinin birleşimi gibi görünüyor.

Tepki çeken iddia

Mesajında “Kripto Para ile ilgilenen kesim bundan nefret edecek” diye iddia etti.

EOS geçtiğimiz haftalarda, moderatörlerin önceden kabul edilmiş işlemleri reddetmesi nedeniyle tartışma konusu olmuştu. Bu durum yönetim biçimine yeni eleştiriler getirmekte.

Larimer, Ekim ayında EOS’un yetki dağıtımı sağlamaya odaklanmadığını belirtmişti.

Aynı zamanda, Steemit de yeni ürün problemleri ile karşı karşıya. Bu hafta, yeni tokenin, iş gücünün üçte ikisini gereksiz kılacağını belirten bir açıklamada bulundu.

Belki de şu anki piyasada, yorumcular bu yeni tokene biraz soğuk davrandı.

Twitter uzmanı ve yatırımcı WhalePanda, 29 Kasım tarihinde şunu dedi:

“Dan Larimer, yeni projesinde çalışmaya başlamış bile. Bitcoin’i andırıyor, ama sanırım önce çok fazla finansman desteğine ihtiyaç duyacak.”

Reddit yanıtları da aynı şekilde geliştiricinin şöhretine odaklandı. Larimer’in çabuk fikir değiştirmesinin önceki projelere de zarar verdiğini ima etti.

, , , , , , ,

Bir Cevap Yazın