Ethereum’a hack saldırıları sürüyor!

Ethereum, 18 aydır düşük fiyat çizgisini korumasına rağmen, şirkete hack saldırıları sürüyor.

Siber suçların tespiti için çalışan Bad Packets LLC şirketi ise Ethereum ile dolar ilişkisini sıkıntıya sokmayı amaçlayan bu çabaların başarısız olduğunu ve saldırganların yatırımcılardan bir şey çalamadığını belirtti.

Rapora göre saldırganlar, açık 8545 portunu kullanarak Ethereum madencilerini ve cüzdanlarını belirlemeye çalışıyor. Hedeflerine erişim sağlayabilmeleri halinde Ethereum paralarını kaçırmayı planladıkları tahmin ediliyor.

Haziran ayındaki bir operasyonda 20 milyon Dolar değerindeki ETH hırsızlığı saptanmıştı. Bundan önce ise kripto para sahiplerini varlıklarından etmek için birçok girişimde daha bulunulduğu biliniyor.

Bad Packets kurucularından ve güvenlik araştırmacısı olan Troy Mursch konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:


“Kripto para biriminin değeri düşmesine rağmen, bedava para günde birkaç kuruş da olsa bedavadır.”

2018 yılı Bad Packets şirketinin de gözlemlediği bu hack saldırıları için oldukça kötü bir yıl oldu.

Kripto hırsızlığının bu yıl yüzde 500 arttığı belirlendi. Bu kapsamda, hırsızların kullandıkları cihazlarla uzaktan kripto parayı çalmaya veya madenciliğini yapmaya çalıştıkları tespit edildi. Siber Suçlarla Mücadele Kurulu’nun Eylül ayındaki bir raporunda ise bu konuyla alakalı olarak şu ifadeler kullanıldı:

“Bu, yeni bir tehdit olduğu için çoğu kimse potansiyelini ve önemini anlamıyor; ona karşı neler yapacağını da bilmiyor.”

, , ,

Bir Cevap Yazın