Fan Token Futbol Kulübü Sayesinde Piyasaya Sürülecek

İngiltere merkezli Premier Lig’de oynayan bir futbol takımı Fan Token projesini başlattı. Londra merkezli West Ham United, hayranı belirteçli bir ekosistemi başlatacak. Blockchain platformu Socios.com ile ortaklık kuruyor. Haber, 30 Nisan’da Cointelegraph ile paylaşılan bir basın bülteninde açıklandı.

Daha önce de belirtildiği gibi, Socios tokenize bir oy platformu. Blockchain tabanlı bu mobil uygulama, kripto değişimi Binance ve OK Blockchain Capital gibi yüksek profil özellikleri sunacak. Kripto endüstrisi, oyuncularının desteğine sahip spor blockchain girişimi chiliZ tarafından işletiliyor.

Halen Premier Lig’de 11. sırada olan West Ham United, kulübün resmi Facebook sayfasında 2.3 milyondan fazla beğeni topluyor.

West Ham United hayranlarına oy hakkı veren bir dijital varlık olacak ve kullanıcıların Socios mobil uygulamasında belirtilmiş anketlere katılmalarını sağlayarak taraftar katılımını artırmak için kullanılacak. Jetonlar ayrıca sahiplerine mal, ödül ve oyunlara erişim izni veriyor.

West Ham United markalı jetonlarını satın almak ve Fan Jetonu Teklifine katılmak için, kulüp taraftarları, daha sonra kendi Fan Token Jetonları için alım satım yapabilmek için önce uygulama veya kripto takası yoluyla $ chz satın almalıdır.

Fan Token Ortakları Kimler?

Platforma daha önce ortak olmuş olan diğer büyük futbol takımları arasında Fransız futbol kulübü Paris Saint-Germain ve İtalya’nın Juventus’u yer alıyor.

Aralık 2018’de, Brezilya’nın önde gelen lig futbol kulübü Atletico Mineiro, “GaloCoin” adlı kendi hayran programını başlattı.

Berkay Ağlar Hakkında

View all posts by Berkay Ağlar →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir