Fransa, 570 milyon dolarlık Blockchain yatırımı planlıyor

Les Echos gazetesinin 12 Aralık tarihli haberine göre Fransa, önümüzdeki üç yıl içinde Blockchain’e 500 milyon euroluk (yaklaşık 569 milyon dolar) yatırım yapmak istiyor.

Çarşamba günü yayınlanan habere göre, Fransa’yı Blockchain ülkesi haline getirme girişiminde bulunan iki milletvekilinin gündeminde, kripto para ve Blockchain etkileşimleri önemli yer tutuyor. Politikacılar ayrıca ülkede Bitcoin madenciliğini teşvik etmede aktif rol oynamak istiyor.

2018 yılı Fransa’da Blockchain popülaritesi için boş bir yıldı. 2019 ekosistemin ortaya çıktığı yıl olmalı diyen milletvekili Jean-Michel Mis sözlerine şöyle devam etti:

“Bu fikir üç yıl içinde 500 milyon euroluk doldur boşalt işlemine sebep olacaktır.”

Raporun yazarları ayrıca Fransa’nın kripto para madencileri için daha cazip bir ortam olmasını bekliyorlar.

Kripto para madenciliğinin elektrik yoğunluklu bir faaliyet olarak tanımlanarak, özel madencilik işletmelerinin, daha hesaplı enerji tarifelerine erişimini sağlamak istemektedirler. Mis konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Fransa’da kendi madencilik çiftliklerimize sahip olmalıyız.”

Fransa, kripto para söz konusu olduğunda karışık mesajlar vermeye devam ediyor. Geçtiğimiz ay, Merkez Bankası Ocak ayından itibaren, tütün mağazalarının Bitcoin satmasına izin verecek bir yasayı onaylamamıştı.

Üst düzey milletvekilleri, kripto para endüstrisini düzenlemek için uluslararası bir güç oluşturma çağrısında bulunmuşlardı.

,

Bir Cevap Yazın