General Motors, Blockchain Veri Güvenliği Girişimine Katıldı

Amerika Birleşik Devletleri otomotiv devi General Motors (GM), veri güvenliğini artırmak amacıyla Blockchain girişimi Sprimg Labs’a katıldı.

Daha önce teknolojiyi deneyen GM, Ocak ayında başlatılan Spring Founding Industry Partners  (SPIF) programına katılacak.

General Motors’un katılımı ile yaklaşık 20 katılımcıya ulaşan program,  işbirliğine dayalı araştırmalar yoluyla veri kanıtlamadaki sorunları ele almayı hedefliyor.

Spring Labs, veri güvenliği ile ilgili ürünlerini ilk kez bu yıl piyasaya sürmeyi planlıyor.

GM Financial’ın baş strateji yöneticisi Mike Kanarios, basın açıklamasında General Motors’un finans kolu olarak, müşterilerine ve bayilerine daha iyi hizmet vermek ve korumak için yolsuzluk önleme, tespit etme yeteneklerini sürekli yenilediğini ifade etmişti.

Forbes’a konuşan Spring Labs’in CEO’su Adam Jiwan, başarılı olunursa programın General Motors’un operasyonlarında daha geniş bir alana yayılabileceğini belirtti.

Jiwan sözlerine şu şekilde açıklık getirdi:

“GM Financial gibi bazı şirket kollarında uyguladığımız teknolojiyi General Motors ana şirketlerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde geliştirebileceğimiz görüşü ile bir araya geldik”

Basın açıklaması aynı zamanda GM Financial’in SPIF’e katılan ilk tüzel kişilik olduğunu belirtti.

GM, son yıllarda Blockchain geliştirilmesinde giderek daha aktif bir rol üstlendi. 2017 yılının sonlarında GM Financial, açık kaynaklı bir Blockchain projesi olan Hyperledger’ın en eski üyelerinden biri olmuştu. Hyperledger şu anda IBM’in Blockchain platformunun arkasındaki teknolojiyi sunuyor.

Altı ay sonra GM, diğer büyük otomobil üreticileriyle birlikte kendi sektörler arası Blockchain birliğini başlatmıştı. Aralık ayında, GM, özellikle otonom araçlar ile ilgili verilerde Blockchain teknolojisini kullanma konusunda patent başvurusunda bulunmuştu.

, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir