Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu, ICO Yasağını Devam Ettiriyor

Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), 30 Ocak tarihli basın bülteninde ilk para tekliflerini (ICO) yasaklamaya devam edeceğini açıkladı.

Eylül 2018’de yapılan bir anketin sonuçlarına göre, ICO’ları yürüten firmaların yabancı yargı alanlarından yararlanarak Güney Kore, vatandaşlarından fon toplamaya devam ediyor.

Güney Kore, Eylül 2017’de, vatandaşların kripto para satın almalarını engellemek için istikrar ve manipülasyon kolaylığının bulunmadığını belirterek ICO’ları resmen yasaklamıştı.

Yerel bir haber kanalı olan FN News, FSC yetkilisine dayandırdığı haberde, yasadışı bir eylem olduğunda, üçüncü bir tarafın müdahale etmesinin gerektiğini ancak işlem hacmi veya fiyatın yükselmesine kadar müdahale etmenin zor olduğunu belirtti.

Güney Kore Meclisi yasağı tartışmaya başladıktan sonra geçen yıl Ağustos ayında yasağın geri çekilme ihtimali ortaya çıkmıştı. Ancak daha sonra bu ihtimal belirgin bir şekilde düşüşe geçti.

FSC açıklamasında hükümetin, ICO’ların kurumsallaşmasına karşı temkinli bir duruş aldığını belirtti. Kendilerinin de bu karara sadık kalacağını ifade etti.

Anket ayrıca, Singapur ve İsviçre’nin bir ICO’ya ev sahipliği yapan en popüler yerler olduğunu da ortaya koydu. Anket toplam 22 firmaya gönderildi, ancak sadece 13 firma anketi cevaplandırdı.

Küresel olarak, ICO’lar 2018 boyunca kripto para piyasalarındaki düşüş sebebiyle sıkıntı yaşadı. Yakın zamanda yayınlanan haberlere göre, birçok kripto para şimdi, orijinal ilk para teklifi (ICO) satış fiyatlarının oldukça altında işlem görüyor.

, ,

Bir Cevap Yazın