Hindistan Bankaları, Ödemeler için Blockchain Teknolojisini Teşvik Ediyor

14 Nisan’da yayımlanan bir habere göre, Hindistan Ulusal Ödeme Şirketi (The National Payments Corporation of India), dijital işlemlerin gücünü artırmak için Blockchain teknolojisini kullanmayı düşünüyor.

Hindistan Bankalar Birliği’nin himayesinde yer alan bankalar ödeme işlemlerini, katılımcılar tarafından bağımsız olarak tutulan ve güncellenebilen veritabanı yöntemiyle geliştirmeyi amaçlıyor.

Hindistan Ulusal Ödeme Şirketi, parekende ödemeleri ve uzlaştırma sistemleri için Hindistan Merkez Bankası ve Hindistan Bankalar Birliği’nin rehberliği ve desteğiyle kurulmuştur. Yayımlanan bir basın toplantısında, Hindistan Ulusal Ödeme Şirketi’nin ödeme alanındaki Blockchain teknolojisini geliştirmeye odaklanacağını belirtti.

Toplantıda Hindistan Ulusal Ödeme Şirketi;

Daha ölçülebilir bir sistem olan Blockchain’i geliştirmeyi amaçlıyoruz. Bu işlem için açık kaynaklı bir teknoloji kullanacağız.” dedi.

Blockchain Sistemi Yaygınlaşıyor

Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika dahil olmak üzere her BRICS üyesinden beş büyük banka, dijital ekonomi için Blockchain teknolojisinin geliştirilmesi konusunda bir mutabakat zaptı imzaladılar.

Geçtiğimiz sonbaharda, Blockchain alanındaki uzmanlar Las Vegas’taki Money 20/20 konferansında tartışmalar düzenlediler. Bu konferansta Blockchain teknolojisinin dünyanın mevcut ödeme sistemlerinin yerini alacağının sinyalleri verildi.

, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir