İngiltere’deki En Büyük Seyahat Şirketi Bitcoin İle Ödeme Kabul Etti

15 Nisan’daki bir basın bültenine göre, İngiltere’deki en büyük seyahat yönetimi şirketi olan Corporate Traveler, artık ödemeler için Bitcoin’i (BTC) kabul ediyor.

Kripto para ödemeleri şirketi BitPay ile yapılan ortaklık, bundan sonra Corporate Traveler’ın Bitcoin ile ödeme almasını sağlayacak.

Şirketin genel müdürü Andy Hegley;

“Seyahat danışmanlarımız tarafından yapılan iş seyahati rezervasyonlarında Bitcoin ödeme seçeneği için müşterilerimizden artan bir talep tespit ettik. Ticari işlemlerimizi yönetmek için BitPay’i seçtik. Çünkü BitPay, Bitcoin ile ilgili tüm işlemleri gerçekleştiriyor.” dedi.

Corporate Traveler, Bitcoinleri doğrudan ingiliz sterlinine dönüştüreceği için, kripto para pazarlarındaki fiyat dalgalanmalarına aldırış etmiyor. BitPay ise Corporate Traveler’ın işlemleri için sadece yüzde 1 komisyon talep etti.

Turizm ve seyahat endüstrisindeki diğer firma ve kuruluşlar, müşteri talebini gerekçe göstererek kripto parayı kabul etmeye başladı. Mart 2018’de, Alman Ulusal Turizm Kurulu, hizmetlerinin ödemesi olarak Bitcoin ve diğer kripto paraları kabul ettiğini açıkladı.

Geçtiğimiz Ağustos ayında, Avustralya’daki Queensland eyaletinde turizmi artırmak adına TravelbyBit isimli kripto para çıkartıldı. TravelbyBit’ın seyahat işlemlerinde kullanılması amaçlanıyor.

BitPay, geçtiğimiz günlerde, bir önceki yıla göre işlem hacminin 1 milyar doları aştığını bildirdi. Ocak ayındaki basın açıklamasında da, şirketin işlem ücreti konusunda yeni bir rekor kırdığı belirtildi. Daha sonra Dish Networks, HackerOne ve Ohio Eyaleti gibi büyük müşterilere hizmet vermeye başladı.

Ayrıca, 30 Ocak’ta BitPay, Vikipedi’yi işleten ve kar amacı gütmeyen kuruluş olan Wikimedia Foundation ile ortaklık kurdu.

 

, , , ,

Bir Cevap Yazın