ICE CEO’su: “Bakkt Projesi, Bu Yıl İçerisinde Çalışmaya Başlayacak!”

International Exchange (ICE) şirketinin CEO’su, Bakkt dijital varlıklar platformlarının 2019 yılının ilerleyen günlerinde hizmete girebileceğini umuyor. ICE CEO’su Jeff Sprecher, 7 Şubat tarihinde şirketin gelir beyanını açıklarken önemli konulara değindi.

Gelir beyanı, ICE şirketininin, 2018 yılının son çeyreğinde ve tamamındaki finansal durumunu halka duyurmak için yapılmıştı. Sprecher, şirketin yeni hizmeti dijital varlık platformu da dahil olmak üzere stratejik girişimlere bir milyar doların üzerinde para harcadığını açıkladı.

ICE, New York Borsasından başlayarak dünyanın önde gelen 23 borsasında faaliyetlerini sürdürüyor.

Şirketin CFO’su Scott Hill ise güncel finansal performansı göz önünde bulundurarak Bakkt projesine harcanacak para hakkında şu sözleri söyledi:

 “Ve son olarak, Bakkt projesine yatırımımız, projenin çalışmaya başladığı ilk çeyrekte 20 – 25 milyon doları bulacaktır. Gelişmelerden ve projeye yatırımlarımızın seviyesinden sizleri yıl boyunca haberdar edeceğiz.”

Şirket CEO’su Jeff Sprecher’e projenin gelir beklentisi sorulduğunda sözlerine şu şekilde devam etti:

 “Aslında bu proje bizim için aya roket fırlatmak gibi çünkü ICE’nin normalde yürüttüğü iş modelinden çok daha farklı bir sistem üzerine tasarlandı. (…) Yatırımlarımız ise yeni bir altyapı yaratma konusunda oldukça başarılı gidiyor. Umuyorum bu yıl içerisinde sizler de görebilirsiniz.”

Intercontinental Exchange (ICE) CEO’su Jeff Sprecher

“Bakkt, tamamen bağımsız ve uzun vadeli bir proje”

Sprecher, konuşmasına Bakkt’ın ICE’den bağımsız olduğunu, kendi ofisleri, yönetim ekibi ve altyapısı olduğunu dile getirerek sözlerine devam etti. Şirket CEO’su, Bakkt projesinin altyapısının ise şimdiden Starbucks ve Microsoft başta olmak üzere birçok yüksek profilli isimlerin ilgisini çektiğinin altını çizdi.

Şirketin CFO’su Hill ise konuşmanın son kısımlarında şu sözlere yer verdi:

“Bakkt projesinin ciddi bir yatırım olduğunu düşünüyorum. (…) Bu proje bizim gelecekteki piyasalarda ve o zamanlarda kar edebilmeye odaklandığımız bir projedir, yalnızca 2019 için tasarlanmış bir şey değildir.”

ICE şirketi Bakkt dijital varlıklar platormunu ilk olarak Ağustos 2018’de duyurmuştu. Şirketin ilk hedefi 2019 yılının başlarında projeyi bitirebilmekti fakat ABD Vadeli Emtia Ticaret Komisyonu (CFTC) ile süren görüşmeler nedeniyle projenin çıkış tarihi ertelenmişti.

9 Şubat tarihinde, ICE, yayınladığı bir duyuru ile vadeli işlemler ticari komisyonu Rosenthal Collins Group’dan dijital varlıkların alımına başladığını açıklamıştı. Bu iş birliği ise Ocak ayının ortalarında duyurulmuştu.

, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir