Iota, Nova İle Teknolojik Ortaklık Anlaşması Yaptı

Iota (MIOTA) kripto para biriminin sahibi olan The Iota Foundation, yeni kurulmuş işletme geliştirme şirketi Nova ile bir ortaklık anlaşması yaptığını 18 Şubat tarihinde yayımlanan bir basın açıklaması ile duyurdu.

Basın açıklamasında yer alan bilgilere göre, ortaklığın amacı, Nova’nın internet adresi üzerindeki Iota Cofoundery platformu sayesinde yeni kurulan şirketleri keşfedip şirketlerin gelişimi için ilk yatırımları yapabilmek. Program sayesinde, seçilen girişimciler Nova’nın akıl hocalığı ve teknolojik destek ekibinden de yardım alabilecek. Bu ekipte ise teknolojide uzmanlaşmış yirmiden fazla danışman yer alıyor.

Iota ile ortaklık anlaşması yapan Nova, şu ana kadar seksenden fazla işletmeye kurucu ortaklık yaptı. Bu şirketlerin yarısından fazlası son üç yıl içerisinde aktif olarak çalışmaya devam eden isimlerden oluşuyor. Basın açıklamasında üç yıllık işletmelerin ortalama hayatta kalabilme oranı yüzde 10 olarak açıklanmış.

Geçtiğimiz Kasım ayında, merkezsizleştirilmiş internet protokolü Tron, Blockchain odaklı bir fon yaratmayı planlarına eklediğini açıklamıştı. Tron Arcade adı verilen fon, Blockchain destekli oyunları hedef alıyor.

Aralık 2018’de ise dünyaca ünlü kripto para değişim platformu Binance’ye bağlı olan Binance Labs, kuluçka programı (Incubation Program) için tasarladığı Blockchain projelerinden ilk örneklerinden birkaçını piyasaya sunmuştu.

Bir başka kuluçka hizmeti veren şirket olan Ethereum Classic Labs, geçtiğimiz günlerde Ethereum Classic (ETC) için ETC Labs Core adı verilen yeni bir geliştirici takımı kurduğunu açıklamıştı.

, , , ,

Bir Cevap Yazın