İsviçre Bankası Vontobel, Kripto Para Hizmetleri Sunmaya Başladı

İsviçre özel yatırım bankası Vontobel, 14 Ocak’ta yayınlanan basın açıklaması ile bankalar ve varlık yöneticileri için kripto para çözümleri başlattı.

Zürih merkezli Vontobel’in, 112,2 milyar dolarlık aktif varlığıyla İsviçre’nin en büyük üçüncü finansal saklama sağlayıcısı olduğu bildirildi.

Digital Asset Vault adlı yeni kripto para saklama çözümünün piyasaya sürülmesiyle Vontobel, istenen standartlara uyan ilk banka olarak gösteriliyor.

Yeni çözüm, bankaların müşterilerine kripto para alımları, transferler ve depolama da dahil olmak üzere bir dizi hizmet sunmalarına izin veriyor.

Duyuruya göre, Vontobel’in kripto para kasası, müşterilerin önceki kişisel kayıtlarına alternatif oluşturmasının yanı sıra geleneksel ve kripto para birimlerine konsolide bir bakış açısı sunuyor.

Vontobel, kullanıcılarının kripto paralarını korumak için Donanım Güvenlik Modülü (HSM) teknolojisiyle, kendi bankacılık altyapısını birleştirdi.

Vontobel daha önce kripto para birimi bankası olarak ortaya çıkmış ve müşterilerine kripto para yatırımı sağlamak için borç vermişti. 2017’de yerel kaynaklar, Vontobel’in Bitcoin sertifikasının, Avrupa’nın en büyük borsası olan SIX Swiss Exchange’de en çok satılan ürün olduğunu bildirmişti.

2018’in sonlarında, İsviçre, finansal teknoloji lisansları için, kripto para ile işletmeleri ve Blockchain şirketlerinin 2019’dan başlayarak lisans başvurusunda bulunmaya başlayacaklarını bildiren bir kılavuz yayınlamıştı.

, ,

Bir Cevap Yazın