İsviçre Siber Güvenlik Firması, Cenevre’de Blockchain Merkezi Açtı

İsviçre merkezli Blockchain ve siber güvenlik firması WISeKey Cenevre’de Blockchain Mükemmellik Merkezi kurduğunu açıkladı.

Siber güvenlik firması WISeKey kriptografik bir araç olan Root of Trust kullanarak güvenli kimlik doğrulama ve tanıma üzerine çalışmalar yapmakta. Firma operasyonları ve portföyüne Blockchain teknolojisini ve “Nesnelerin İnterneti” (IoT) gibi dijital unsurları da zaman içerisinde giderek daha fazla dahil etmekte.

Kurulan bu merkez yeni teknolojik gelişmeler üzerine araştırmalar yapılması ve bu araştırmaların daha yaygın hale getirilmesine ek olarak Blockchain tabanlı girişimleri de destekleyeceği bilgisi ileri sürüldü. Aynı zamanda amaçlanan şeylerden bir diğeri ise özel ve kamu sektörlerinde Blockchain teknolojisinin benimsenmesini yaygınlaştırmak.

Merkezin kuruluşu ABD, Latin Amerika, Çin, Hindistan ve Afrika’da daha çok merkez açmayı hedefleyen Blockchain Araştırma Merkezi (BRI) ile yeni bir ortaklığı da beraberinde getirdi.

Küresel Blockchain merkezlerinin amacı ticaret merkezleri, akademi ve diğer merkezlerle koordineli bir biçimde çalışmak ve kaynakların en verimli biçimde paylaşılması. Her bir merkezin kendi uzmanlık alanı üzerinde çalışmalara odaklanması bekleniyor. Cenevre fintech üzerine odaklanırken, Buenos Aires’teki Arjantin sahteciliği önleme platformları üzerinde çalışmalar yapacak.

Geçtiğimiz hafta, WISeKey Malezya’da teknoloji yatırım kuruluşu Censof’un bir parçası olarak Küresel Blockchain Merkezi açılışının duyurusunu yapmıştı. Censof yöneticilerinden Ameer bin Shaik Mydin bunun üzerine şunları söylemişti:

“Blockchainlerin potansiyel faydaları müşterilerimize daha etkili bir bicimde yardım etmemizi sağlayacak.”

,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir