Japon E-ticaret Devi Rakuten Kendi Kripto Para Borsasını Kuruyor!

29 Mart’ta ki Japonya haberlerine göre; Japon e-ticaret devi Rakuten, Haziran ayında “Rakuten Wallet” adıyla kendi kripto para borsasını piyasaya süreceği öğrenildi.

Rakuten tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, 15 Nisan’da borsa, kullanıcıların hesap açma başvurularını kabul etmeye başlayacak ve hesap açma işlemleri ücretsiz olarak yapılacaktır.

Rakuten’e göre, bu borsa telefon uygulaması ile birlikte kullanıcıların kripto para ticareti yapmalarına olanak sağlayacaktır. Ayrıca soğuk cüzdan (cold wallet) uygulaması ile kullanıcı, kripto parasını offline tutarak çalınma riskini en aza indirebilecektir.

Rakuten Resmi Onaylarını Aldı!

Şirket, 25 Mart’ta Japon finansal piyasa düzenleyicisi Mali Hizmetler Komisyonu’ndan (the Financial Services Agency) yasal onay aldı. Mali Hizmetler Komisyonu, Rakuten’a kripto para borsasını kurmak için lisans verdi.

Rakuten, Ağustos 2018’in sonunda yerel kripto para borsasını, 265 milyon yen (o esnada 2.4 milyon dolar) karşılığında satın almıştı. Bu durum, kripto para borsası piyasasına gireceğinin habercisiydi.

, , , ,

Bir Cevap Yazın