Japonya Bitcoin’i Kripto Para Olarak Tanımlamıyor!

8 Nisan’da yayımlanan bir blogda, Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (Financial Services Agency) artık Bitcoin‘i (BTC) kripto para olarak tanımlamak istemediğini söyledi.

Mali Konseyi 41. Genel Kurul Toplantısı ve 29. Mali Bölme Toplantısında yapılan genel oturumda, Kyoto Üniversitesi Kamu Politikası Enstitüsü Okulu’ndan Profesör Iwashita Goto, Bitcoin hakkındaki görüşlerin uyarlanması için başvuruda bulundu.

En yaygın kripto para olan Bitcoin, on yıllık bir tarihe sahiptir. Dünya çapında sınırsız nitelikleri nedeniyle kripto para olarak işlem yapmanın ötesinde bir duruma geldi.

Finansal Hizmetler Ajansı temsilcisi,

“Bitcoin’i kripto para olarak isimlendirmenin faydası olacağını düşünmüyorum.” dedi.

Finansal Hizmetler Ajansı teşvik edici bir düzenleme oluşturmaya başladı. Bundan sonra Japon pazarına hizmet etmek isteyen yeni kripto paralara lisans vermeye başlayacak.

Uzun bir bekleme listesine sahip olan lisans programı, son iki yıldaki olaylara, özellikle de yerel kripto para olan Coincheck’in Ocak 2018’deki yarım milyar dolarlık hacklenme olayına tepki olarak geldi.

Diğer sanayi tüketicileri, ülkede trenle seyahat ödemesini kripto para ile yapmayı planlıyor.

Geçen hafta Japon ticaret platformu Liquid, 1 milyar dolardan fazla değere sahip olduktan sonra unicorn statüsü (bir milyar dolar değerlemeye ulaşan girişim) kazandı.

, , , ,

Bir Cevap Yazın