Japonya’da Yeni Kripto Para Ödeme Sistemi!

Japonya’da kripto para borsası DeCurret’te kurul üyesi ve başkanı olan Kazuhiro Tokita, 27 Mart’ta Tokyo’da ki bir konferansta yeni kripto para ödeme sisteminin geleceğinden bahsetti.

Suica Ödeme Kartı’nda Kripto Para Ödeme Sistemi Olacak!

Bu yeni kripto para ödeme sisteminin, Japonya’nın en büyük demiryolu şirketi olan Doğu Japonya Demiryolları Şirketi (the East Japan Railway Company)’inde kullanılan Suica ödeme kartı ile uygulanabileceği belirtildi. Suica, kullanıcılarının hem ürün hem de hizmet alımı için ödeme yapmalarını sağlayan ön ödemeli bir e-para kartıdır.

Kripto Para Ödeme Sistemi İçin Onay Alındı

28 Mart’tan itibaren, Japonya Finansal Hizmet Kurumu (Financial Services Agency) tarafından DeCurret’in faaliyetlerini gerçekleştirmesine izin verildi. Ancak halen tasarı halinde olan bu ödeme sistemi için şuanda çalışmaların başlatılmadığı öğrenildi.

Japon haberlerine göre, bu kripto para ödeme sistemi için 16 Nisan’da çalışmaların başlatılacağı ve sonrasında sistemin içerisine Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC) ve Ripple (XRP) ekleneceği bildirildi. Bunlara ek olarak, Ethereum (ETH)’un ise Haziran veya Temmuz aylarında eklenebileceği bildirildi.

 

 

 

, , , , ,

Bir Cevap Yazın