Japonya’daki kripto para borsası Zaif, FCCE’ye satıldı

Japonya‘daki kripto para borsalarından Zaif, Fisco Cryptocurrency Exchange(FCCE)’ye devredildi.

Zaif el değiştirdi

Birkaç ay önce büyük çaplı bir hack saldırısına uğrayan Japonya merkezli kripto para borsası Zaif, artık resmi olarak el değiştirdi.

Zaif Borsası‘nın sahibi olan Tech Bureau adlı şirket, yayınladığı duyuruyla birlikte borsayı resmi olarak Fisco Cryptocurrency Exchange(FCCE)’e sattığını açıkladı.

Hack saldırısına uğrayan borsanın yöneticileri, saldırıdan etkilenen ve mağdur olan yatırımcılara geri ödeme yapılacağı söz verdi. Dolayısıyla Zaif Borsası artık el değiştirdiği için bu iade sürecinden bundan sonra FCCE sorumlu olacak.

Zaif’in yöneticileri, hack saldırısı sonucunda çalınan 60 milyon dolar değerindeki kripto parayı üyelere iade etmeye başlamıştı. FCCE, konu hakkında yayınladığı bildiride bu sürecin sorunsuz bir şekilde devam edeceğini belirtti.

FCCE, Zaif’teki para yatırma ve çekme işlemlerinin tam olarak ne zaman açılacağına dair ise herhangi bir açıklama yapmadı.

Zaif’in devrini başarıyla gerçekleştiren Tech Bureau, yayınladığı ayrı bir bildiride kendini feshedeceğini ve kripto para sektöründen tamamen çekileceğini açıkladı. Tech Bureau tarafından yayınlanan açıklamanın bir kısmı şu şekilde:

“Kripto para borsamızın kaydını silecek  ve sonrada şirketi feshedeceğiz.”

Japonya’daki yetkililerden resmi lisans almayı başaran bu kripto para borsasının hack saldırısına uğraması, yerel kripto para sektörüne karşı yapılan büyük bir darbe sebep oldu. Lisanslı bir kripto para borsasında böyle bir olumsuz durumun yaşanması, ülkedeki yetkilileri harekete geçirdi.

, , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir