JPMorgan: “Bitcoin Fiyatları Daha Çok Düşebilir!”

Reuters’ın 24 Ocak’ta yaptığı habere göre, JPMorgan Chase analistleri Bitcoin’in (BTC) 1.260 doların altına düşebileceğini ve bununla birlikte bankaların da en az üç ile beş yıl süresince Blockchain’den faydalanamayacağı görüşündeler.

Reuters’a göre, büyük küresel yatırım bankalarındaki analistler, kripto paraların gerçek değerinin hala kanıtlanmadığı düşüncesindeler. Kripto paralar sadece yatırımcıların altın ve dolar gibi yaygın finansal varlıklara olan inancını kaybettikleri varsayımsal bir distopya için anlam kazanıyor. Haberde konuyla ilgili şu gibi ifadeler kullanılmıştır:

“Resesyon ya da finansal krizi gibi uç senaryolarda bile, işlem yapmak, yatırım yapmak ve hedge işlemleri için daha likit araçlar mevcut.”

JPMorgan Chase, kripto para piyasasına kurumsal ilginin bireysel yatırımcıların piyasanın çoğunluğunu oluşturması ile birlikte son altı ay içerisinde neredeyse çöktüğünü söylüyor. Yapılan kripto para raporuna göre, firma, kripto paranın ödemeler için kullanılmasının zorlayıcı kalacağı üzerinde durdu. Buna ek olarak, firma, 2018 yılında da kripto parayı kabul eden büyük perakendeci zaten bulamamıştı.

JPMorgan, Bitcoin’in 2.400 dolara kadar düşme ihtimalinin olduğunu ve hatta 1.260 dolara bile düşebileceğini belirtti. CoinMarketCap’in verilerine göre, geçen haftaya göre yüzde 1.7 oranında değer kaybeden en güçlü kripto para, 3.595 dolardan işlem görmekte.

JPMorgan Chase Blockchain teknolojisinin, bankalar açısından 3 yıldan 5 yıla kadar herhangi bir değişiklik yapmayacağını öngörmekte. Yatırım bankaları ise hala dağıtılmış defter teknolojisinin (DLT) için maliyet azaltma ve karmaşık süreçleri dijitalleşme yoluyla daha kolay hale getirme potansiyeline sahip olduğu görüşünde.

JPMorgan Chase CEU’su Jamie Dimon, tüm kripto paralar konusunda önemli bir isim. Dimon, Bitcoin’in potansiyelini kabul ederek, gerçek bir para birimi ile aynı değerde olmadığını savunuyor.

, , , ,

Bir Cevap Yazın