Kripto Para Borsası Komid’in Yöneticilerine Sahtecilikten Hapis Cezası!

Koreli kripto para haber ajansı Blockinpress’in 18 Ocak’ta aktarmış olduğu habere göre, Güney Kore kripto para borsası Komid yöneticileri, dövizde sahtecilik suçundan dolayı hapis cezasına çarptırıldı.

Bir firma lideri hangi role sahip olduğu bilinmeksizin dolandırıcılık, kötüye kullanma ve etik dışı idare suçlarından iki sene sürecek olan bir hapis cezasına çarptırılırken, soy ismi Choi olan bir CEO üç senelik hapis cezası aldı.

Söylenenlere göre, suçlamalar işlem hacmini şişirmek için 5 milyonluk sahte dövizin olduğu bir planı içeriyor. Aynı zamanda firmanın, otomatik olarak yüksek miktarda siparişler veren bir bot kullandığından şüpheleniliyor. Davanın yargıcı konuyla ilgili şu ifadelerin altını çizdi:

“Choi çok uzun zamandır sayısı bilinmeyen birçok dolandırıcılık suçuna dahil oldu… Ayrıca, kendisi finans otoritelerini kendi sektörlerini daha iyi takip edememek ile suçluyor.”

Seul Bölge Savcı Ofisi’nin raporuna göre ise, Komid dışında, Dunamu’nun iki üst düzey yöneticisinin ve bir Upbit çalışanının zan altında bulunduğu fakat gözaltına alınmadığı ifade edildi.

Aynı ayın başlarında, Güney Kore merkezli bir kripto para firması Bithumb, ticaret hacminde sahtecilik iddialarını yalanlamıştı.

, ,

Bir Cevap Yazın