Kraken, Açılan Soruşturmaların 2018’de Üçe Katlandığını Açıkladı

Kripto para birimi borsası Kraken, 2018 yılında 2017 yılındakinden yaklaşık üç kat daha fazla soruşturmaya maruz kaldıklarını açıkladı.

Kraken tarafından Twitter üzerinden yapılan paylaşımda belirtilen verilere göre, 2018’de borsaya devlet kurumları tarafından 475 soruşturma açıldı. 2017 yılında açılan soruşturma sayısı ise 160’ydı. Yine de, 2017 yılında açılan soruşturma sayısı bir önceki yıl açılan 71 soruşturmaya göre oldukça fazlaydı.

Tweette ayrıca, ABD tarafından açılan soruşturmaların çokluğuna vurgu yapıldı. Bu durum bir çok kripto para borsasının Amerikalı kullanıcıları engellemesinin de sebebi olarak görülüyor. Borsa, 2018’deki 475 soruşturmadan 315’inin ABD hükümet organlarından geldiğini bildirmiştir.

Aralık ayında Florida merkezli United American Corportion (UnitedCorp), kripto para birimi borsaları Bitmain, Bitcoin.com, Roger Ver ve Kraken aleyhine dava açmıştı.

Açılan davalarda, kripto para borsalarının Bitcoin Cash ağını manipüle etmek için haksız yöntem ve uygulamalar kullandıkları iddia ediliyor.

Yine Aralık ayında, Japon polisi şüpheli işlemlerle ilgili kripto para birimi borsalarından kaynaklanan raporlarda önemli bir yükseliş olduğunu bildirmişti. Raporlardaki artış söz konusu şüpheli faaliyetleri bildirmeyi mecbur kılınan bir tasarı yürürlüğe girdikten sonra gerçekleşmişti.

, ,

Bir Cevap Yazın