Kripto para dostu bankacılık uygulaması Revolut, AB’den bankacılık lisansı aldı

TechCrunch’ın 12 Aralık tarihli haberine göre, kripto para dostu bankacılık uygulaması Revolut, Litvanya’da bir bankacılık lisansı aldı.

Habere göre girişim, Bank of Lithuania aracılığıyla bir lisans aldı. Uygulama bu sayede Litvanya’nın pasaport kurallarından faydalanarak diğer Avrupa ülkelerinde faaliyet gösterebilecek. Sözü geçen pasaport kuralları, Avrupa serbest piyasasının bir parçası olan bankaların diğer üye devletlerin topraklarında faaliyetine izin veren yasalardır.

Önümüzdeki aylarda, Revolut’un İngiltere, Fransa, Almanya ve Polonya’daki kullanıcılarına gerçek bir cari hesap ve ön ödemeli olmayan banka kartı göndermesi bekleniyor. Ayrıca, mevduatların 100.000 Euro’ya (yaklaşık 113.500 dolar) kadar olan kısmı, Avrupa Mevduat Sigorta Programı kapsamında güvence altına alınıyor.

Yaklaşık bir yıl önce, sözü geçen girişim de kripto para birimlerini desteklemeye başladı. Şirketin blogunda yer alan bir paylaşıma göre, Revolut şu anda kullanıcılarının Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash ve Ripple ile işlem yapabilmesini sağlıyor.

TechCrunch ayrıca, bugünlerde Revolut’un fazla para çekme ve kredi imkanı sunmasının beklendiğini bildirdi. Makalede yer alan bilgilere göre, Revolut, aylık 4 milyar dolarlık işlem hacmi üretiyor. Uygulamada bir günde açılan hesap sayısı ise 8,000 ila 10,000 arasında.

Kripto para piyasalarında yer alan bir habere göre Revolut, Nisan ayında finanse edilmesinin ardından, 1,7 milyar dolar güncel değeriyle Unicorn olarak adlandırılmaya başladı.

, , ,

Bir Cevap Yazın